Не штрафи, а перехідний період для екологічного переобладнання – депутат-пропозиціонер з Кропивницького Дмитро Бірець про екологічну політику держави

  11.10.2021 17:54   -
Новини

В соціальній мережі Clubhouse відбулося онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему «Економіка проти екології. Шукаємо розумний баланс». Депутат Кропивницької міської ради від політичної партії «Пропозиція» Дмитро Бірець висловив свою пропозиції щодо пошуку такого балансу.

Теза «там, де чисте довкілля, економіка не виживає» працює, на жаль, лише в низькорозвинених або країнах, які розвиваються, до яких належить і Україна. Традиційно багатими у нас є ті населені пункти, де розміщені потужні промислові підприємства. Вони є донорами державного бюджету. Тоді як «екологічно позитивні» регіони завжди виступають його реципієнтами. Однак в цивілізованому світі такий наслідковий зв’язок не спостерігається, зауважив пропозиціонер. Взяти хоча б індустріальну Німеччину – основні машинобудівні федеральні землі Баварію чи Баден-Вюртемберг. Питань до чистоти їхнього довкілля не виникає. Чого не скажеш, приміром, про Кропивницький.

«Наше місто буквально стоїть на урані, його добувають майже в межах населеного пункту. І з одного боку основна маса податкових надходжень залишається за межами міста і навіть регіону, а забруднення ми маємо тут. А все тому, що Східний гірничо-збагачувальний комбінат порядкує шахтами, які адміністративно зареєстровані у Жовтих Водах. При цьому рівень онкологічної захворюваності в області на третину вищий, ніж середньоукраїнський. А в Кропивницькому – у півтора рази. І за рік рак вбиває майже 2000 мешканців регіону. Тому проблема полягає в правильному адмініструванні податків і екологічного збору», – розповів Дмитро Бірець.

На його думку, влада повинна невідкладно прийняти європейський екологічний досвід і максимально швидко ініціювати розгляд законопроектів, які націлені на екологію.

«І мова не про підвищення штрафів, які підприємства можуть не потягнути і завтра закритися. Треба, щоб закон працював так, щоб вони мали певний перехідний період на те, щоб і адаптуватися, і не забруднювати екосистему нашої держави. Ми ж бачимо протилежне: у Верховну Раду так і не зайшов проект закону про викиди CO2. В Європі за одиницю викидів вуглекислого газу машинобудівні підприємства сплачують 25 євро, а в Україні планувалося запровадити 10 гривень. Але його заблокували відповідні лоббі», – пояснив кропивницький депутат.

Дмитро Бірець також нагада, що партія «Пропозиція» виступає за повну передачу екологічного контролю і екологічного збору на муніципальний рівень.  

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: