Підготовка до наступного опалювального сезону триває. У Дніпрі почали утеплювати будинки

  04.04.2024 16:12   -
Дніпро Новини

У Дніпрі почали утеплювати будинки коштом ЄБРР. Це спільний проєкт Кабміну України та Європейського банку реконструкції та розвитку. Його мета — підвищити енергоефективність нашої країни та знизити навантаження на енергосистему, яка регулярно зазнає атак з боку рф. У Дніпрі в рамах цієї співпраці утеплять 16 будинків. Це як ОСББ, так і будинки комунальної власності.

У будинку по вул. Інженерній, 1 роботи вже розпочали. 

«Наш будинок став ОСББ у 2016 році. Відтоді ми разом з міськрадою зробили багато проєктів. Утеплення фасаду — дуже великий проєкт і надто дорогий для ОСББ, тому ми дуже задоволені, що це робиться коштом ЄБРР. Це було потрібно, адже в бокових частинах будинку взимку доволі холодно. І мешканці раді, що це європейські гроші ще й тому, що була дискусія, мовляв, кошти краще спрямовувати на підтримку ЗСУ. У цьому випадку, ми не вирішуємо, куди спрямовують кошти, це цільовий проєкт», — сказала Тетяна Суворова, заступниця голови ОСББ «ІНЖЕНЕРНА, 1». 

«Будинок по Інженерній, 1 один з небагатьох щасливчиків, які були у проєкті термомодернізації ще у 2021 році. На жаль, повномасштабне вторгнення рф призупинило цей проєкт. Силами міської ради, депутатського корпусу було організовано отримання коштів ЄБРР через уряд України. Це підвищить енергоефективність житлового фонду та знизить навантаження на енергосистему. Утеплюють пінопластом. Роботи проходять з дотриманням усіх державних будівельних норм. Присутні представники нашого департаменту, здійснюється технічний нагляд.  У рамах співпраці з ЄБРР будуть утеплені й будинки, фасади яких зазнали руйнувань внаслідок обстрілів рф. Це будинки на Набережній Перемоги, 120 та на Калиновій, 100-А»,  – прокоментував начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення міськради Дніпра Владислав Макарець. 

Будинки по Інженерній, 4 та 4-А тільки чекають початку робіт. Вони мають стартувати наступного тижня. 

«Уже пройдено всі необхідні процедури. Через систему закупівель Prozorro укладені договори з підрядниками. На час робіт будинок буде огороджено, будуть риштування. Це може викликати певні незручності, але наступного опалювального сезону мешканці зайдуть вже з утепленим фасадом», — розповіла заступниця директора департаменту житлового господарства міськради Дніпра Тетяна Редько.

У Дніпрі коштом ЄБРР утеплять будинки за наступними адресами: 

– вул. Інженерна, 1, 3, 4, 4-А, 6, 8; 

– просп. Богдана Хмельницького, 113, 119;

– просп. Слобожанський, 88, 105, 106, 108;

– вул. Калнишевського, 72;

– вул. Набережна Перемоги, 120;

– вул. Калинова, 100-А;

– вул. Квартальна, 35.

Поділитись:

Попередня стаття: