Збудувати дім, посадити дерево, виростити сина

  14.12.2023 10:22   -
Аграрії Люди

Ювілей — це той рубіж, коли людина аналізує певний проміжок свого життя та з надією будує плани на майбутнє. 14 грудня  сімдесятиріччя відзначатиме директор ПП «Агрофірма «Славутич» Микола Письменний — шанована на Нікопольщині людина, яку поважають і якою пишаються у Червоногригорівській громаді та за її межами.

Любов до землі — це у Миколи Григоровича закладено на генетичному рівні. Адже народився у багатодітній родині сільського бригадира. Дитинство хлопця пройшло у рідній Катеринівці серед нікопольських безкраїх ланів, де вітер щоліта колихав тугі колоски стиглої пшениці. Тому і майбутню професію юнак обрав не роздумуючи: вступив до агрономічного факультету Дніпропетровського сільськогосподарського інституту. І в 1975 році молодий випускник починає втілювати здобуті знання на посаді агронома в одному з господарств Дніпропетровщини. Згодом перспективного фахівця призначають на посаду головного агронома, далі він стає заступником голови колгоспу, головою колгоспу та обирається на керівні посади в органи влади.

У перші роки незалежності нашої держави очолює Нікопольську районну раду, також певний проміжок часу працює головою Нікопольської райдержадміністрації.

А з березня 2000 року Микола Григорович є засновником і директором приватного підприємства «Агрофірма «Славутич». На підприємстві трудяться 140 працівників. В обробітку перебуває близько шести тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, на яких вирощують зернові, бобові та олійні культури.

Нова зарубіжна сільськогосподарська техніка та сучасні аграрні технології в поєднанні з мудрістю досвідченого керівника завжди приносили гарні результати. Підприємство розвивалось, будувало склади і ангари для зберігання вирощеного врожаю. Миколу Письменного, як успішного керівника,  відзначено і на державному рівні:  2003 року  йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Був нагороджений орденом «Знак пошани», Грамотами Верховної Ради України  та Кабінету Міністрів України.

Микола Григорович неодноразово обирався депутатом Нікопольської районної ради, а також був обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради.

Він ніколи не зупинявся на досягнутому. І навіть у  нинішньому році, незважаючи на перебування в зоні активних бойових дій, в агрофірмі завершили будівництво своєї «стометрівки». Саме так тут називають новий ангар довжиною сто метрів для зберігання соняшнику.

А ще на підприємстві є свій сад. На 74 гектарах землі ростуть груші, яблуні, сливи та черешні. Усі фрукти продають до торгівельних мереж дрібним оптом. Груші та яблука зберігаються на складах у холодильних установках.

Після початку великої війни, коли український споживач не міг розраховувати на херсонські овочі, в агрофірмі на п’яти гектарах землі заходилися вирощувати городину для борщового набору: буряк, моркву, капусту та цибулю.

Однак  після підриву рашистами дамби на Каховській ГЕС, коли Каховське водосховище геть обміліло, майбутнє врожаю виявилося під загрозою. І, щоб врятувати висаджені рослини, доводилося на КамАЗах  завозити воду для поливу.

Та не лише врожай наразі під загрозою, а й життя людей. Підприємство розташоване всього за 7 км від ЗАЕС, через Каховське водосховище, і, починаючи від серпня 2022 року,  знаходиться під обстрілами «Градами» , ствольною артилерією. На територію підприємства неодноразово «прилітало», побита та пошкоджена техніка і склади. Тому довелося змінювати місця зберігання техніки.  Уламки ворожого залізяччя потрапляли і на лани «Славутича». Тож перш ніж механізатори виводили туди свою техніку, рятувальники усе ретельно перевіряли, щоб не було загрози працівникам агрофірми.

Адже найбільша цінність для Миколи Григоровича — це його колектив, це люди, які працюють поряд, і для них керівник завжди намагається створити найкомфортніші умови. Двічі на місяць і без затримок виплачується гідна заробітна плата, працівники забезпечуються сезонним робочим одягом, теплими куртками та взуттям, раз на рік проходять обов’язковий медогляд, отримують гарячі обіди по пільгових  цінах та спецхарчування,  організовано підвезення до місця роботи.

ПП «Агрофірма «Славутич» — бюджетоутворююче підприємство на території Червоногригорівської ОТГ. За кошти агрофірми було здійснено ремонт дитячого садочка та будинку культури, облаштовано п’ять транспортних зупинок, регулярно здійснюється ямковий ремонт доріг.

А ще упродовж 2017- 2018 років коштом підприємства в центрі села споруджено ринок із столами, лавками і накриттям. Сам торгівельний майданчик заасфальтували, обгородили парканом і поставили ворота.

Микола Григорович — дбайливий господар і любить, щоб навкруг був ідеальний порядок: в офісі, на полях і на подвір’ях. Тривалий час агрофірма була ініціатором проведення конкурсу на краще подвір’я. Переможцям, які посідали перші три місця, сплачували комунальні послуги, решта десять призів — побутова техніка.

Микола Григорович обожнює затишок і квіти на подвір’ї, у себе біля будинку облаштував справжній квітник, де красуються найвитонченіші троянди, крокуси, гіацинти, тюльпани, сальвія, різноманітні чорнобривці та хризантеми. А ще у чоловіка є хобі — рибалка. Любить порибалити, посидіти з вудкою на березі та помилуватися краєвидами.

На жаль, війна зруйнувала наші плани і змінила життя кожної людини. Багато чоловіків, які працювали в агрофірмі водіями, механізаторами і зварювальниками, наразі воюють на фронті. Колектив продовжує підтримувати з ними тісний зв’язок. Їм виплачувалася заробітна плата згідно з законодавством,  за кошти підприємства придбали військову форму та іншу амуніцію.

З початком повномасштабного ворожого вторгнення вся наша країна перетворилася на єдиний волонтерський хаб. Активно займаються волонтерською діяльністю і в ПП «Агрофірма «Славутич». Вирощені в садах і полях фрукти та овочі, а також борошно, олія та крупи регулярно поставляються в лікарню ім. Мечникова для приготування їжі нашим пораненим захисникам. П’ять транспортних засобів передано для потреб ЗСУ, також для однієї з військових частин були закуплені дрони та запчастини для ремонту техніки.

Народна мудрість гласить, що справжній чоловік за життя  має збудувати дім,  посадити дерево і виростити сина. У Миколи Григоровича і будинок збудований, і  не одне дерево, а цілий  сад посаджений, і діти є. Син Євген Миколайович — заступник директора агрофірми, донька Олена Миколаївна — приватний підприємець. Підростають і онуки: Микола та Поліна.

І для них їхній батько та дідусь є взірцем порядності, працьовитості, чесності та людяності. Адже створити таке успішне підприємство, вміло організувати роботу великого трудового колективу, згуртувати його та націлити на результат — все це під силу лише справжньому лідеру. І ці лідерські якості органічно поєднуються з активною життєвою позицією Миколи Григоровича, його досвідом та наполегливістю в роботі.

Своїм директором пишається весь колектив агрофірми та шле йому з нагоди дня народження такі  вітальні слова:

«Дорогий наш, Миколо Григоровичу!

Шановний наш ювіляре!

Від щирого серця вітаємо Вас із сімдесятиріччям!

Дякуємо, що доля послала нам такого керівника, як Ви: справедливого, цілеспрямованого та мудрого. З Вас ми завжди беремо приклад. Бажаємо Вам досягти нових амбітних результатів, втілити в життя багато нових цікавих задумів і проєктів.

Зичимо наснаги, енергії, звитяги та здобутків у праці. Нехай над обрієм Вашої долі завжди буде сонячно і безхмарно. Нехай на полях агрофірми щедро колоситься пшениця, квітують соняшники, а восени ангари та склади будуть переповнені зібраним урожаєм.

Бажаємо Вам,  аби мрії збувалися, бізнес розвивався, здоров`я ніколи не підводило, друзі та родина завжди були поруч. Біди та негаразди нехай обходять стороною і Вас, і Ваших близьких. А кожен новий день приносить нові ідеї, нові враження і нові перспективи. 

А головне, бажаємо, щоб наступний день народження Ви святкували під мирним українським небом у вільній державі, на нашій квітучій українській землі.

Щастя Вам, радості й миру!

З повагою колектив ПП «Агрофірма «Славутич».

Поділитись: