Чорноморськ 2022: відпочинок у басейнах та заміноване море

  15.07.2022 10:27   -
Новини

На Одещині є безліч курортних селищ та містечок, які почали активно розвиватися в останнє десятиліття, а особливо після окупації росією Криму. Один із них – Чорноморськ. Цю назву місто носить уже 6 років. До цього вся Україна знала його як Іллічівськ – місто-порт, яке знаходиться за кілька десятків кілометрів від обласного центру. Чорноморськ заслужив свою популярність завдяки чистим широким пляжам довжиною понад 12 кілометрів, впорядкованим зеленим зонам, розвиненою міською інфраструктурою та дешевшими цінами на житло, ніж у сусідній Одесі.

Нині Чорноморськ, як і вся Україна, переживає не кращі часи. Зрозуміло, що у воєнний час, коли щодня звучать сирени, віщуючи ракетну небезпеку, а узбережжя Чорного моря постійно наражається на атаки з неба та води, про повноцінний курортний сезон говорити не доводиться. Тим не менш, нечисленні відпочиваючі в місті все ж таки є. З-поміж переселенців, які втекли із зони активних бойових дій, мешканців Одеського регіону, а також великих міст України, мешканці яких можуть собі дозволити вибратися до моря, щоб просто подихати повітрям та послухати чарівний прибій. Адже скупатися цього року в бірюзовій водичці неможливо через міни, які викидає море по всьому узбережжю. Як живе Чорноморськ під час війни та як можна відпочити у цьому чарівному місті на березі Чорного моря, розповість сайт «Наше Місто»  з посиланням на НМП «Чорноморськ».

Ситуація з безпекою

Якщо говорити про ситуацію з безпекою, то сьогодні її можна назвати відносно спокійною. Враховуючи той факт, що під час війни в Україні безпечних місць немає взагалі, і що спаде на думку божевільному сусідові завтра, передбачити неможливо. Вибухи у Чорноморську лунали неодноразово. Про ракетну атаку на місто офіційно повідомлялося 9 квітня. Обійшлося без постраждалих. Востаннє ворог зробив спробу обстріляти Чорноморськ на початку липня, і метою, звичайно, був торговий порт. На щастя, всі ракети збили сили протиповітряної оборони. Сам торговельний порт не працює майже з початку війни.

Заміноване море

На море у Чорноморську цього літа можна тільки подивитися. Відвідування пляжів на Одещині офіційно заборонено з 24 травня. І Чорноморськ – не виняток. Існує реальна небезпека підірватись на міні, як це сталося на початку літа у ще одному популярному курортному селищі Одеської області – Грибівці. Цей населений пункт знаходиться за 30 кілометрів від Одеси і всього в 18-ти від Чорноморська. Грибівка приваблює туристів широкими піщаними пляжами, пологим спуском до моря, наявністю мальовничих зелених зон, а також безліччю місць для захоплюючої риболовлі. Тут подобається відпочивати тим, хто шукає спокійне, помірне проведення часу без зайвої метушні великих гучних курортів. Одним із плюсів Грибівки також є великий вибір житла прямо на узбережжі.

Саме у Грибівці і сталася трагедія. Під час купання у морі вибухнув на міні переселенець із Донецької області. Молодий чоловік загинув на місці від отриманих травм на очах у рідних, які знаходяться на березі.

Щоб подібного не трапилося у Чорноморську, на міських пляжах встановлено численні запобіжні таблички «Стоп! Міни!». А з населенням постійно проводиться профілактична робота щодо заборони перебування на пляжах.

Альтернатива Чорному морю

Як альтернатива замінованому морю, у Чорноморську досить великий вибір готелів із басейнами, які охоче запрошують городян та гостей міста на відпочинок у своїй pool-зоні. Слід зазначити, що ціни в них значно демократичніші, ніж в Одесі чи Києві та Дніпрі.

За інформацією Першого інформаційного порталу Чорноморська, одне з найцікавіших місць, де можна поплавати у басейні та цікаво провести час, знаходиться у передмісті Чорноморська – селі Молодіжне. Це знаменитий у цій курортній зоні етно-парк «Нью-Васюки». Тут є контактний зоопарк, який дуже подобається дітям, страусина ферма, де можна скуштувати делікатеси зі страусиного м’яса та яєць, село ремісників, де споруди виконані відповідно до національних традицій народів, що проживають в Одеському регіоні, свічкова майстерня, миловарня, а також атракціони та зона барбекю. У pool-зоні етно-парку «Нью-Васюки» є басейни для дітей та дорослих, а також міні-водоспади та водяні гірки. Щоб покупатися, потрібно сплатити вхідні квитки до парку – 150 грн за дорослого та 100 грн за дитину. А потім ще 200 грн за проведення часу в pool-зоні.

У липні у місті відкрився басейн готелю Reikartz Мірамар. Сам готель через війну не працює, але відвідувачі можуть купатися в басейні, відпочивати на лежаках та замовляти напої на барі. Ціна – 300 до 350 грн залежно від дня тижня.

З початку літа працює басейн у готельному комплексі біля моря «Кемпінг АББО». Вхід на територію – 300 грн для дорослого та 100 грн для дитини до 14 років. У вартість входить відвідування басейну, шезлонг, парасолька, мангал, тенісний корт. На території комплексу також є туалети та душ, працюють бар та кафе, де можна замовити їжу в pool-зону.

Працює і гостьовий будинок «Дача біля моря», який знаходиться на базі відпочинку «Сокіл». Ціна для дорослого 250 грн в день. Дітям віком до 5 років – вхід вільний. Дітям 5-10 років – 200 грн на день. Тут басейн менший за розміром, ніж у двох попередніх локаціях, зате з собою можна приносити свої продукти та напої.

Що стосується оренди житла в Чорноморську, як подобово, так і на тиждень або більше, в інтернеті можна знайти безліч варіантів. Працюють багато готелів та гостьових будинків, великий вибір котеджів під ключ з басейном, а також квартир. Щоправда, ціни бюджетними аж ніяк назвати не можна. Оренда номера з усіма зручностями буде коштувати щонайменше 1000 грн. Найоптимальніший матеріал – зібратися компанією та орендувати будинок на кілька кімнат із власним басейном. Ціна на добу стартує від 3 тис. грн. Зняти квартиру можна від 300-500 грн., житло в приватному секторі є і від 100 грн. за особу. Але без морських процедур ці пропозиції не дуже актуальні цього літа.

Поділитись: