Звичку давати хабарі треба «випалювати» ще з дитячого садка – депутат Миколаївської облради від «Пропозиції» Олександр Мосін

  19.12.2021 16:33   -
Новини

Велика корупція породжується малою – побутовою звичкою «віддячити». І саме з неї варто розпочинати боротьбу з хабарництвом, вважає депутат-пропозиціонер. Це слід робити через роз’яснювальну і освітню роботу серед дітей та молоді, пояснив він під час дискусії на цю тему в ефірі ПРОпозиціонери Клубу.

Корупція – комплексна проблема для держави. І вона повязана з тим, що, з одного боку, сама держава створює умови для існування хабарництва, вважає Олександр Мосін. Бо воно існує навіть в тих структурах, які повинні з ним боротися. Дуже часто сама держава прописує більшість процедур так, щоб підштовхнути чиновника або людину до корупції. Йдеться про забюрократизованість і зарегульованість багатьох процесів і різних сферах життя.

«Через необізнаність чи складність оформлення тих чи інших послуг багато громадян звертаються не до центрів надання адміністративних послуг, а до посередників, які вирішують питання за гроші. Досить часто не працюють ті ж самі електронні черги, талончики на які вільно продаються в інтернеті. Тож моя перша пропозиція полягає в тому, що держава має створити прозорі і єдині для всіх правила взаємин між державою і громадянином з чіткими умовами і термінами. Потрібно також проводити просвітницьку роботу серед громадян, аби навчити їх правильно поводитися з чиновниками і правоохоронними органами. Але з іншого боку, громадяни за звичкою самі ж продукують корупцію. Звичка «віддячити» лікарю державного медзакладу, приміром, залишилась. Доходить до безглуздя – такі “гонорари” часом сягають офіційної вартості послуг приватних лікарів. Тож моя друга пропозиція полягає в тому, щоб “випалювати” звичку давати хабарі з дитячого садка. Це питання виховання і освіти. Держава має формувати нульову толерантність до корупції. І робити це треба на постійній основі», – зауважив депутат Миколаївської облради від «Пропозиції».

Він також звернув увагу на необхідність достойного рівня оплати праці в тих державних сферах, які мають високі корупційні ризики. На думку Олександра Мосіна, реформу поліції, приміром, можна вважати успішною. Однак те, що зарплати поліцейських за 5 років майже не змінилися, її нівелюють і повертають до часів планового збору штрафів і «домовленостей на місці».

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: