Як учні області навчаються за новими стандартами

  23.08.2019 00:09   -
Новини

Інші зміст освіти, методика навчання та середовище – такі основні складові нової української школи. До навчання за новітніми стандартами долучилися вже більш ніж 70 тисяч учнів Дніпропетровщини. Це найбільше в Україні.

Про підсумки першого року змін, успіхи та стратегію розвитку йшлося на регіональному освітянському форумі. Він став комунікаційним майданчиком для педагогів з усієї області.
– Школа нової формації орієнтується передусім на дитину. У навчанні на першому місці не механічне запам’ятовування, а компетентнісний підхід до будь-якої теми, – наголосив директор департаменту освіти і науки ДніпроОДА Олексій Полторацький.
Нова українська школа – це заклад, у якому навчатися приємно. Для цього вчителі змінюють підходи у методиці викладання, на уроках дають учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Новими методиками озброєні вже 28 тисяч викладачів Дніпропетровської області. У серці змін – і вчитель початкових класів Солонянської опорної школи Любов Олех.
– Працюю у школі вже 36 років. Була переконана, що все знаю і умію. Аж раптом виклик – нова українська школа. Думала, реформа так, для галочки, однак практика довела зворотнє. Раніше мене сковували рамки перевірок, грифи «затверджено» чи «допущено». Тепер я маю свободу у викладанні. Дивлюся на світ по-іншому і вчу цьому дітей. Якщо перед дитиною чистий аркуш, вона його розмальовує, як душа воліє, ніяких обмежень, – поділилася вчителька.
У новій українській школі прислухаються до учнів, вчать критично мислити та не боятися висловлювати власну думку. Така атмосфера подобається водночас і батькам.
– Мій син приходить зі школи з відкритими очима і на позитиві. Йому все подобається. Заняття проходять не так, як ми звикли. На уроках присутні динаміка, ігрові форми, експериментальна робота. Діти щось досліджують, а потім презентують свої напрацювання. Син вже може висловити свою думку, у нього розвивається логічне мислення, – розказала мати другокласника з Павлограда Катерина Кириченко.
Нова українська школа з розумінням ставиться до кожної дитини, незалежно від її освітніх потреб. Наразі на базі навчальних закладів Дніпропетровщини працює вже 31 інклюзивно-ресурсний центр.
– Кожному учню – належні умови. Постійно працюємо над створенням інклюзивного простору і кожен квадратний метр школи пристосовуємо для дітей з особливими освітніми потребами. Таких у нашому закладі 13. Для них працюють медіатеки, ресурсні кімнати, дидактичний театр, – зазначила директорка дніпровської школи №28 Ніла Ломако.
Нова українська школа – ключова реформа Міносвіти, яка стартувала у 2018 році. У 2017-му Дніпропетровщина стала першою областю, де пілотували всеукраїнський проєкт: долучилися до експерименту і стали «агентами змін» Солонянська опорна школа, Павлоградська школа №9, Дніпровська школа №143 та 39-й ліцей Кам’янського.