Сміття, антени та дроти: що можна побачити на дніпровських дахах

  08.06.2021 14:24   -
Новини

Вандали орудують у Дніпрі, псують все – від проспектів до ліфтів. І не тільки комунальне майно, а й житлові будинки. Іноді докладають руку самі мешканці багатоповерхівки чи гості з сусіднього будинку. У яку ціну вандалізм обходиться міському бюджету та чи можна йому протидіяти? 

Источник: ДніпроTV

Декілька років поспіль у Дніпрі активно проводяться ремонти житлових будинків та благоустрій територій. Проте паралельно – все це встигають псувати. Регулярно жертвами вандалів стають теплотраси. На ж/м Сокіл-1 ізоляцію труб оновлюють вже втретє.

Володимир Білан – заступник директора з виробництва КП «Теплоенерго»: «Помічники депутатів, запроси, тільки по Соколу, зробіть нам ізоляцію, зробіть. Зробили. Пройшов тиждень – її вже нема. Тільки за минулий рік замінили 135 км ізоляції, а ще більше 10-ти нам довелося відновлювати, а відновлення теплотраси – це не залатати. Це – зняти старе, утилізувати і по-новому зробити».

Запорізьке шосе, 16. Тут вандали націлилися на ліфт: спалили кнопки, зіпсували обшивку кабіни та розкрали деталі двигуна. За рахунок міського бюджету ліфт відремонтували та подбали про додатковий захист. Та чи надовго?

Артем Резнік – директор обслуговуючої компанії: «Провели капитальный ремонт лифта. Заменили купе кабины. Были усилены решётки в машинное помещение, и тем самым мы пытаемся бороться с этим делом».

Докладають руку іноді й самі мешканці будинків. У гуртожитку по проспекту Богдана Хмельницького, 167 два роки тому зробили капітальний ремонт покрівлі. З того часу місцеві вибили двері на дах, хаотично проклали десятки дротів, розкидали сміття. Найнебезпечніша самодіяльність – встановлення супутникових антен на вентиляційні виходи.

Олександр Степаненко – головний інженер КП «Жилсервіс-5»: «Антенны запрещено устанавливать на верхушки вентиляции, так как это приводит к их разрушению и возможности блокирования вентканалов. Жителям выдали предписание, сказали: “Вешайте на лифтовую”. Даже на фасад с южной стороны разрешили. Но, как видите, всё вернулось, все антенны и лианы проводов».

З огляду на весь «доробок» вандалів, у деяких будинках вживають особливих заходів. Наприклад, на Пісаржевського, 7 встановили новий домофон. Старий не міг забезпечити повноцінний захист.

Анастасія – мешканка будинку на вул. Пісаржевського, 7: «У нас стоит система – открыть домофон можно с помощью обычной карты или с помощью звонка. Просто я звоню на этот номер, и если я есть в базе, то дверь открывается».

Владислав Макарець – начальник відділу проектів управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Кожне об’єднання може вибрати для себе те, що йому більш потрібне. Саме базове, що ми рекомендуємо – це система освітлення, домофонії, які унеможливлюють проникнення сторонніх осіб. За можливості – відеоспостереження. І самий ефективний метод – встановлення системи охорони, укладання договорів на охорону об’єкту, щоб неможливо було пошкодити якесь майно».

Нове обладнання можна встановлювати за програмами співфінансування або бюджету участі. Тоді частину вартості проєкту оплатять з міського бюджету. А мешканці спатимуть спокійно – поза полем діяльності вандалів.

Поділитись: