Одне з головних гасел медреформи «Гроші йдуть за пацієнтом» не завжди ефективне – житомирська депутатка від «Пропозиції» Лариса Павлусенко

  06.09.2021 16:46   -
Новини

Депутатка Житомирської міської ради від “Пропозиції”, лікар Лариса Павлусенко розповіла про вплив пандемії на зміни в медичній галузі. Відповідну тему обговорювали учасники ПРОпозиціонери Клубу на недавньому засіданні.

На думку медика-пропозиціонерки, COVID-19 показав застарілі проблеми галузі в Україні, які давно потрібно було вирішувати. Водночас хвороба частково допомогла медикам покращити ситуацію з фінансуванням та обладнанням, а також підняти престиж професії лікаря.

«Те, що фінансування медицини на рівні менше 3% ВВП – це дуже мало, було зрозуміло до пандемії. Але під час неї ми побачили жахливі наслідки недофінансування. Виявилось, що один з головних гасел реформи «Гроші йдуть за пацієнтом» не завжди можна застосувати. Пандемія показала необхідність звернути увагу на інфекційні відділення та їхній медичний персонал. Нам дуже пощастило, що була відтермінована реформа 2 ланки медицини, яка мала позначитись і на закладах, і на штаті працівників. Плюсом є те, що медичні заклади за півтора року мали змогу отримати обладнання, яке врятувало життя не лише ковідних хворих, але й потрібне для роботи закладу загалом», – вважає Лариса Павлусенко.

Вона також відзначила моральний і професійний аспекти медицини, який відкрила пандемія – медичних працівників почали більше шанувати. До того ж, попри те, що на початку пандемії в світі не було загального протоколу лікування Covid-19, саме українські лікарі почали застосовувати гормони. І згодом цей метод підтвердили їхні авторитетні колеги в світі. Між тим, в Україні існує проблема відсутності авторитетної медичної думки, коли кожен політик думає, що може коментувати дії лікарів, не маючи при цьому профільної освіти.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: