«Якби не буржуйка, я б зимою згинув»: як люди живуть у прифронтовому місті?

  08.12.2023 14:53   -
Новини

Це не життя. Так про своє сьогодення кажуть мешканці прифронтового Гуляйполя. Місто не було в окупації, але росіяни обстрілюють його з перших днів широкомасштабного вторгнення. В Гуляйполі здебільшого лишилися лише літні люди. Виїжджати вони  відмовляються. Аби не замерзли взимку, правоохоронці привезли їм пічки. Як готують до вже ТРЕТЬОЇ воєнної зими жителі міста  — дивіться далі.

82-річний Олександр Москальов живе один.

Каже, в Гуляйполі лишилися переважно люди похилого віку, які відмовляються від евакуації. Дрова для буржуйки пан Олександр заготовляв сам.

«Якби не ця буржуйка, я б напевно зимою згинув би. Ракета влучила, і горіх розлетівся вщент. Також розбили вікно, потрощили автомобіль. Я нарізав і висушив дрова, тепер можу використовувати їх для печі «буржуйка», – розповідає мешканець Гуляйполя Олександр Москальов.

Гуляйполе не було під окупацією російськими військами, але багато будівель зруйновано від щоденних обстрілів. Коли починають гатити, люди ховаються, де можуть.

Правоохоронці привозять у прифронтове місто печі, їжу, воду. Життям це важко назвати — каже пан Олександр.

«Це взагалі життя? Як це можна назвати життям? Ні світла, ні води, нічого немає. Це не життя, це просто виживання. + Був хороший урожай картоплі, мені вистачить на зиму. У мене також є консерви, м’ясо. Думаю, зиму переживемо», – мешканець Гуляйполя Олександр Москальов.

З настанням зими піч-буржуйка для обігріву стає найбільшим скарбом жителів прифронтових міст України.

Раїса Кардашова, розповідає — її чоловік загинув під час ракетного обстрілу. Уламок влучив у їхній будинок. Піч теж була знищена під час обстрілу,  на ній вона готував солдатам гарячі обіди.

«Купила дров. Навозили мені хлопці трошки і з того року є. Я воякам варила їсти, їхали на Бахмут танкісти, ну якраз я прийшла до них понесла, вони відмовлялися, а потім без мене не змогли, кожного дня гаряче їм приносила, готувала. Так вони і досі, дзвонять до моєї доньки і дякують, кажуть, Петрівну ми тут не забуваємо. Все чекаємо, що вона ось приїде велосипедом з каструлями, але вона так далеко від нас», – мешканка Гуляйполя Раїса Кардашова.

Будинок пані Раїси сильно постраждав, але жінка продовжує в ньому жити та потрохи наводить лад.

«Була хвиля вибуху. Вибило вікна. Вікна в кімнаті були розташовані одне навпроти одного, тому вибуховою хвилею винесло всі п’ять вікон. Дверцята вивернуло, плиту пошкодили. Я все виправила сама, я можу все, я не здаюся. Я сильна жінка, але бувають моменти, коли почуваюся безпорадною», – каже Раїса Кардашова.

Буржуйка, яку привезли правоохоронці, не тільки зігріватиме. На ній жінка готуватиме їжу, допоки лагодить більшу піч.

Зима — найважча пора для жителів прифронтових міст та сіл. Але люди, які в них залишаються, кажуть — вони сильні і обов’язково впораються.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: