Домашнє насильство: куди у Дніпрі звертатися за допомогою?

  04.02.2022 14:58   -
Новини

За минулий рік в Україні зафіксували понад 200 тисяч звернень від потерпілих. І це при тому, що жертви домашнього насильства часто бояться скаржитися та звертатися за допомогою. Переважна більшість жертв домашнього насильства – жінки. Що їм робити і на кого можна розраховувати?

Ольга стала жертвою домашнього насильства з боку свого чоловіка. Він бив не тільки її, а й крихітного сина. Ольга зараз переховується у Центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Мамине щастя”. Вона досі боїться показувати своє обличчя.

Ольга, жертва домашнього насильства: “Последнее время это было очень часто. И последний раз, когда он меня ударил и ногой ударил нашего младенца, то я уже поняла, что это опасность для детей. Не только психологически им это тяжело, а может быть и угрозой для жизни».

Проблема домашнього насильства існує в усіх країнах світу. Та хто вони, насильники?

Вікторія Корсунська, психологиня: «Це люди, які мають певну залежність, асоціальну поведінку, наркотичну залежність, алкоголізмом хворіють. Насилля відбувається як фізичне, так і психічне. Ми розуміємо, що дії насильства відбуваються як над жінками, так і над чоловіками, так само і над дітьми, і людьми похилого віку”.

Студенти факультету психології Дніпровського гуманітарного університету відвідали нещодавно відкритий Дніпровський міський денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Місто повністю фінансує послуги профільних фахівців, а також всю роботу центру та його кризової кімнати. У разі необхідності, тут можна і переночувати.

Карина Толочик, провідна психологиня Дніпровського міського денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства: «Найдоцільнішим є використання тілесно-орієнтованої терапії, так як особливо на перших зустрічах це дає можливість жінці заспокоїтись, прийти до себе. Це різні техніки медитації, дихання і так далі».

Майбутнім психологам зсередини показали тонкощі роботи центру. Студенти вражені. Говорять: проблема домашнього насильства актуальна, як ніколи.

Данило Сугерей, студент: «Из-за коронавируса мы часто сидели на карантине, из-за чего семейные проблемы увеличились. Постоянные ссоры между людьми и прочее, сейчас это очень насущные проблемы. Поэтому я решил, что требуется узнать побольше об этом и, возможно, связать с этим свою дальнейшую работу».

Насамперед, агресорам слід пам’ятати, що за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. За підняту руку на члена родини він буде покараний. Насильнику загрожує до двох років позбавлення волі.

Сергій Соколов, начальник відділу комунікацій та просвітництва регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Дніпропетровській області: «Згідно закону про безоплатну правову допомогу ст 14, до суб’єктів, які мають право на таку допомогу, особи, що постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, вони мають право безкоштовно отримати всі види правових послуг в наших центрах».

У разі проявів домашнього насильства – не слід мовчати. У Дніпрі є місця, де ви отримаєте захист та всю необхідну допомогу.

Источник: ДніпроTV

Поділитись: