Де відпочити на морі в Україні: Бердянськ, Залізний Порт чи Мелекіне

  04.11.2021 10:00   -
Новини

Щороку перед українцями постає питання щодо вибору місця літнього відпочинку. І багатьом робити його доводиться між трьома курортами: Бердянськом, Залізним Портом та Мелекіним. Усі три мають свої особливості, які роблять їх привабливими для тієї чи іншої категорії відпочивальників. Якому з них віддати перевагу, якщо у відпустку ви їдете з дітьми та хочете відпочити з комфортом у спокійній обстановці? А який вибрати — якщо великою галасливою компанією, яка прагне розваг? Спробуємо розібратися. Про це пише Мій Харків із посиланням на експертів медіа-проєкту «Старий Азов».

Море та пляжі

Спільними для всіх трьох курортів є просторі піщані пляжі та комфортна глибина моря зі зручним входом у воду.

Порівняно новий та незвичний для наших співвітчизників курорт Мелекіне – це майже семикілометрова смуга широких дрібнопіщаних пляжів, розташована в Донецькій області на підконтрольній Україні території. Омивається це село мілкою та теплою Таганрозькою затокою Азовського моря. Комфортна для купання температура та невелика глибина роблять Мелекіне ідеальним для відпочинку з дітьми. До того ж, море тут менш солоне, тому медуз у рази менше, ніж у звичних Бердянську та Кирилівці. А домішка мушлі в піску практично відсутня.

У Бердянську пляжі піщані та переважно добре обладнані. Частина з них виходить до Бердянської затоки, частина — до відкритого Азовського моря. Перші, як правило, багатолюдні і не можуть похвалитися зразковою чистотою, другі — розташовані на Бердянській косі — більш просторі та чисті, але море тут глибше, а ціни на житло суттєво вищі.

Пляжі Залізного Порту мають всю необхідну інфраструктуру, доглянуті, але часто переповнені, особливо в центрі курорту. Море тут досить чисте, з комфортною для дітей і дорослих глибиною. Серед недоліків — періодичне викликане холодними течіями різке зниження температури води біля берега, наявність водоростей у районі хвилерізів і медуз. При цьому слід зазначити, що у 2021 році медуз у Залізному Порту було менше, ніж у Бердянську та Кирилівці.

Екологічна обстановка

У Бердянську, де працює торгівельний порт та кілька індустріальних підприємств, вона не найблагополучніша. Але це більше стосується міських пляжів, які розташовані на березі затоки. На пляжах, звернених до відкритого моря, і тих, що знаходяться на Бердянській косі, ситуація набагато краща: вода, пісок та повітря тут набагато чистіші.

В Мелекіному з погляду екології ситуація неоднозначна. З одного боку, село межує із зеленими заповідними територіями, зокрема з Білосарайською косою, з іншого — з промисловим Маріуполем, який очолює список найбільш забруднених міст України.

Залізний Порт щодо екології в найвигіднішій позиції серед усіх трьох курортів. Він знаходиться на значній відстані від промислових підприємств, великих автомагістралей та залізниці. Навколо лише заповідники та море. А від порту тут лише назва.

Інфраструктура та розваги

Бердянськ у цьому питанні — беззаперечний лідер. Це місто, тут багато магазинів, кафе та ресторанів, є банки та банкомати, аптеки, лікарні та інша цивілізація. Розваги також на будь-який смак: аквапарк, дельфінарій, зоопарк, атракціони, нічні клуби та дискотеки.

Залізний Порт хоч і поступається Бердянську щодо інфраструктури, все ж таки здатний забезпечити своїх гостей необхідним для комфортного відпочинку мінімумом. Тут є де купити продукти, перевести в готівку або поміняти гроші, поповнити аптечку, перекусити або щільно пообідати. А вже за кількістю клубів, барів та дискотек Залізному Порту зовсім немає рівних — не дарма він носить статус найбільш молодіжного курорту України. Але й відпочити з дітьми тут можна без проблем — головне, правильно обрати район проживання (ближче до Тендрівської коси). Тим більше що розваг для дітлахів тут теж вистачає: два аквапарки, безліч пляжних атракціонів, луна-парк та ін.

Мелекіне в цьому плані виглядає найскромніше. Тут є з десяток магазинів, сезонні кафе та аптека, а от перевести в готівку гроші або розплатитися карткою не вийде. Основні розваги – пляжні: “банани”, “плюшки”, надувні гірки, катамарани, невеликий луна-парк, і все. Тож Мелекіне більше підходить для спокійного сімейного відпочинку.

Проживання

Найширший вибір житла – у Бердянську та на Бердянській косі. Тут можна знайти варіант на будь-який смак та гаманець: від скромних номерів без зручностей за ціною від 100 грн з особи до сучасних котеджів вартістю 7000 грн на добу.

Непоганий вибір пропонує і Залізний Порт, ціни на житло в якому останні роки зростають пропорційно до його популярності. Економ-варіант обійдеться від 100 грн, найдорожчий — 1500 грн з особи на добу. У бюджетному Мелекіному житло можна зняти за ціною від 100 до 600 грн на добу за одного.

Як дістатися

Найзручніше добиратися до Бердянська: з багатьох великих міст сюди ходять поїзди, рейсові автобуси та сезонні маршрутки. До Залізного Порту простіше доїхати з пересадкою в Херсоні, куди легко дістатися поїздом або автобусом. Прямі рейси з Запоріжжя, Дніпра та деяких інших міст є тільки у приватних перевізників. Потрапити ц Мелекіне варіантів ще менше: безпосередньо сюди дістатися можна тільки на своєму авто, громадським транспортом – виключно з пересадкою в Маріуполі.

Отже, для сімейного відпочинку та, зокрема, з дітьми, більше підійдуть Бердянськ та Мелекіне. Залізний Порт трохи менше через прохолодне море. Зате він буде найкращим вибором, якщо в пріоритеті хороша екологія і не така велика кількість медуз, як було цього літа на курортах Азовського моря. Потусити і відірватися — знову-таки він. Якщо ж важливим є доступ до основних благ цивілізації, тоді безапеляційно Бердянськ. Тиша та усамітнення – Мелекіне, окремі райони Залізного Порту, а також кінець Бердянської  коси.

Поділитись: