Азовське море: як залучатимуть туристів у разі нашестя медуз

  10.11.2021 15:43   -
Новини

Кампанія з підготовки до сезону 2022 року на Азовському морі почалася дуже заздалегідь. У вітчизняному пляжному туризмі вже намітилися нові тренди, а на популярних курортах реалізують цікаві проєкти, які зможуть частково замінити море у разі природних форс-мажорів. Про новинки сезону та плани на створення привабливого вигляду Приазов’я в умовах медузових атак розповів туристичний експерт та керуючий партнер бази відпочинку «Адмірал», Денис Катюха. Про це повідомляє Інтерфакс.

Минулого сезону азовські курорти суттєво не дорахувалися відпочивальників. Нашестя медуз, дощове літо і викликана великою кількістю опадів небувала кількість комарів змусили багатьох відмовитися від поїздки на море. Тому більша частина власників туристичного житла на узбережжі опинилась у дуже скрутному становищі.

У той же час деякі готельєри, які швидко відреагували на ситуацію і виявили готовність працювати в нестандартних умовах, постраждали набагато менше.

«Минулий сезон виявився справді непростим через погодні умови та природні фактори, одним з яких була навала медуз. При цьому наш готель знаходиться на першій лінії та має власний пляж, який регулярно чистився від медуз. Також ми знаходимося у трохи виграшній позиції, оскільки маємо на території великий плавальний басейн та дитячу водну ігрову зону з підігрівом. До того ж, у нас на території проводилася регулярна обробка від комарів, яка давала гарний результат», – розповідає Денис Катюха.

Результатом усіх заходів, що проводяться на базі «Адмірал», розташованій на Федотовій косі в Кирилівці, стало мінімальне зниження туристичного потоку. У 2021 році щодо попереднього року воно становило не більше 10%, тоді як середній показник по регіону за даними експертів досяг 35-40%, а десь і всіх 70%.

Експерт наголошує, що у нових реаліях особливо гостро відчувається необхідність переорієнтації більшості азовських рекреацій від формату суто пляжних курортів до локацій, цікавих з погляду культурного, екскурсійного, гастрономічного та інших видів туризму. Особливо з урахуванням того, що останніми роками самі туристи виявляють більше інтересу не так до пасивного пляжного відпочинку, як до більш активних форм проведення часу.

Насамперед це має проявлятися у створенні альтернативних форм організації дозвілля поза пляжем: на території готелів та баз і не тільки. Адже багато хто сьогодні їде не просто «на море», а й за новими враженнями та емоціями, які на відпочинку можна отримати і за межами пляжних зон.

Як розповідає готельєр, на базі «Адмірал» вже у 2021 році гостям пропонувалися різні активності для дітей та дорослих: анімація, квести, спортивні змагання, аквааеробіка. І це дозволило згладити загальну обстановку і відволікти від природних негараздів.

Поки що фахівці не прогнозують поліпшення ситуації з медузами, тому необхідність презентувати курорти з нової цікавої для туристів сторони стає ще актуальнішою.

Одним із перспективних напрямків для рекреацій Приазов’я у цьому світлі експерти Асоціації гостинності України вважають екскурсійний та гастротуризм.

Таку позицію підтримали й у Кирилівці, де вже розпочали реалізацію нового проекту. В «інтеркультурній столиці України», якою позиціонує себе курорт та весь Мелітопольський район, вирішили створити сучасний гастротуристичний об’єкт, спрямований на ознайомлення з кухнями та культурами народностей Приазов’я.

«У новому сезоні ми плануємо відкриття інтеркультурного ресторану, в якому подаватимуться національні страви, проводиться майстер-класи з їхнього приготування та організовуватимуться дні національних кухонь народів Приазов’я: українців, болгар, чехів, греків, євреїв, німців, кримських татар. Концепт-проект нового ресторану вже розроблено і його будівництво розпочато», – прокоментував новину Денис Катюха.

Ця ініціатива спрямована на залучення нових туристів та розкриття потенціалу азовських курортів як локації не тільки для пляжного, але й для культурного відпочинку.

Нагадаємо, що Кирилівка – азовський курорт, розташований на півдні Запорізької області між трьома солоними водоймами – Азовським морем, Утлюцьким та Молочним лиманами. Крім материкової частини вона включає піщані коси Федотову та Пересип з просторими та добре обладнаними пляжами. Тепле море, великий вибір житла, добре розвинена інфраструктура та сухопутне сполучення із заповідним островом Бірючий роблять Кирилівку однією з трьох найпопулярніших рекреацій на узбережжі.

Поділитись: