Жителям області розповіли про новий порядок призначення субсидій

11 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Жителям області розповіли про новий порядок призначення субсидій отключены

Із жовтня субсидії призначають за новим порядком. Хто зараз має право на таку держдопомогу – розповіла начальник відділу департаменту соціального захисту населення ДніпроОДА Олександра Довидовська.
Вона зазначила, що тепер при субсидії враховується не загальна площа житла, а опалювальна.
– Держдопомогу не призначать, якщо опалювальна площа квартири понад 120 кв метрів, а будинку – 200 та більше кв метрів, – додала фахівець.
Субсидію можуть призначити і на понаднормову площу житла. Це стосується тих, хто отримує пенсію по втраті годувальника або з інвалідності. Тих, хто отримує пенсію за вислугою років, а ще – інвалідів з дитинства та дітей з інвалідністю.
Субсидію не призначать тим, хто має заборгованість зі сплати аліментів – щонайменше за три місяці. Виняток – алко- та наркозалежні, діагноз яких підтверджено.
При призначенні субсидії враховуються нараховані доходи. Сюди ж – грошові перекази із-за кордону. До уваги не беруться сплачені аліменти, бюджетна дотація за вирощування худоби.
– Студенти, які живуть у гуртожитку та оформлюють субсидію, більше не надають довідки про доходи батьків. Не враховуються і доходи одного з батьків дитини, якщо ті розлучені та мешкають окремо, – додала Олександра Довидовська.
Субсидію можуть призначити родині, члени якої – на заробітках за кордоном. Проте їхнє працевлаштування там має бути офіційним.
Отримати держдопомогу можуть також безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, а ще родини зі складними життєвими обставинами. Наприклад, серед членів яких – онкохворі, алко- та наркозалежні, ув’язнені.
Субсидіанти мають право не сплачувати обов’язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менша за неї. У такому разі потрібно розраховуватись за фактичну вартість.
Перелік послуг, на які діє субсидія, розширився.
– Це стосується встановлення, обслуговування та заміни лічильників, абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, – сказала соцпрацівник.
Родинам, які отримували субсидію в неопалювальний період, зроблять автоматичний перерахунок. Надавати нові заяви та декларації їм вже не потрібно.