Троє учнів з Дніпропетровщини стали призерами Олімпіади геніїв в Америці

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Троє учнів з Дніпропетровщини стали призерами Олімпіади геніїв в Америці отключены

На Олімпіаді геніїв в США юні науковці з Дніпропетровщини вибороли дві срібних та одну бронзову медалі. За перемогу у секції «Наука» вони боролися з понад 1000 учасників з усього світу. Свої дослідження школярі підготували на заняттях гуртка Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру.

– Рік тому діти прийшли до мене зі своїми питаннями – чи можливо попередити ржавіння автомобіля, як зменшити кількість сміття з поліетилену, як електрокарам їздити довше без підзарядки. А далі була плідна робота. Школярі проводили у лабораторії безперервно по 4-5 годин. Ми гралися як в конструктор Лего, тільки на рівні хімії,- розповів науковий керівник, заслужений працівник освіти України Вадим Коваленко
Срібну медаль привіз у рідне Дніпро 15-річний Андрій Горбонос. Його розробка дозволить електрокарам їздити довше без підзарядки.
– Коли я побачив своє прізвище на екрані, зрозумів – всі зусилля мого керівника, час, витрачений нами на сперечання та експерименти, не минули дарма. Цілий рік я чекав саме цієї миті!,- розповів юний винахідник, учень хіміко-екологічного ліцею Дніпра Андрій Горбонос.
Юнак дослідив нові якості вже відомої хімічної речовини. Андрій довів: якщо її використовувати замість традиційного літія у акумуляторах, то збільшиться їх ємність. Такі суперконденсатори зможуть використовуватись у системах живлення електромобілів, апаратах життєзабезпечення, електростанціях, резервних генераторах.
– Для кожної мами її дитина – геніальна. Я теж не сумнівалася в здібностях сина. Головне було допомогти розкрити талант. Андрію з дитинства подобалися хімія та фізика, тому ми підтримали його бажання навчатися в ліцеї, відвідувати додаткові заняття у Малій академії наук, – сказала мати срібного призера Олімпіади геніїв Ольга Горбонос.
Срібною медаллю американське журі нагородило і 16-ти річну Поліну Деркач з Новомосковська. Школярка презентувала роботу, що дозволить зменшити забруднення довкілля поліетиленом. Дівчина запропонувала використовувати старі поліетиленові пакети як добавку у пластик під час виготовлення деталей сільськогосподарських машин.
Бронзова медаль – у 15–річної дніпрянки Софії Русакевич. Учениця хіміко-екологічного ліцею вигадала «розумну» фарбу. При пошкодженні фарби пігмент починає активно захищати сталеву основу від корозії.
Загалом дослідження на міжнародному конкурсі презентували 5 дітей з Дніпропетровщини.