Що змінилося у медичній сфері Дніпра у 2018-му

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи Що змінилося у медичній сфері Дніпра у 2018-му отключены

У 2018 році мешканці Дніпра підписали 613 тисяч декларацій із сімейними лікарями. Це – один із найкращих показників у країні. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Андрій Бабський.

– Минулого року перед нами стояло непросте завдання з втілення медичної реформи у Дніпрі. Проте всі працівники департаменту і медичні працівники з ним успішно впоралися. 613 тисяч декларацій – це дуже гарний показник, один із найкращих в країні. Для забезпечення центрів первинної медико-санітарної допомоги всім необхідним (новим обладнанням, яке є обов’язковим для отримання ліцензій, комп’ютерами, інтернетом тощо) з міського бюджету минулого року було виділено 16 мільйонів гривень.. Програмне забезпечення встановили волонтери безкоштовно, – зазначив Андрій Бабський.
Зі свого боку заступник директора департаменту охорони здоров’я населення міськради Дніпра Юлія Віклієнко наголосила, що охочі все ще можуть обрати свого сімейного лікаря.
– Для цього необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код і свідоцтво про народження (для дитини), прийти до сімейного лікаря та підписати з ним декларацію. Записатися на прийом до обраного фахівця можна за допомогою послуги електронної реєстратури, – розповіла Юлія Віклієнко.
Також Андрій Бабський підкреслив, що торік з ініціативи міського голови Дніпра медичні працівники міста отримували премії до зарплатні у розмірі 30%.
-Медики мають одержувати гідну зарплату. У Дніпрі ситуація краща, ніж в інших містах, бо вони отримують премії. Також, що стосується минулорічних нововведень, уперше було виділено кошти у розмірі 2 млн гривень для зубопротезування ветеранів АТО/ООС. Цих коштів вистачає для використання сучасних, якісних матеріалів, – додав директор департаменту.
Серед здобутків минулого року і придбання 10 нових автомобілів швидкої допомоги. Вони сучасні та мають обладнання найвищого рівня. У планах департаменту на цей рік – підготовка та впровадження реформи вторинної ланки медицини. Як відомо, у 2018 році територіальній громаді Дніпра було повернуто 21 лікувальний заклад, що раніше підпорядковувався обласній раді.