Дніпровській школярці призначили президентську стипендію

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпровській школярці призначили президентську стипендію отключены

Переможниці Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка – восьмикласниці дніпровської школи №22 Катерині Михайловій – призначено стипендію Президента України.Катерина Михайлова уперше познайомилася із творчістю Тараса Шевченка у школі.
– Його вірші одразу сподобалися. Вони красиві, душевні. Написані просто, але глибокі за змістом. А ще – тематика близька кожному українцю, – зазначила Катерина.
Дівчина і сама пише вірші. Каже, подобається міркувати на різні теми – від природи до людських характерів. Тож коли у школі Катерині запропонували взяти участь у мовно-літературному конкурсі ім. Т. Шевченка – не відмовилася. Із легкістю пройшла районний, міський та обласний етапи. Довелося позмагатися й на всеукраїнському рівні.
– Було завдання – розкрити певну тему у вірші. Це потрібно було зробити у режимі «реального часу», тобто імпровізувати. Слова самі складалися у текст. І я перемогла, – сказала Катерина Михайлова.
Старання восьмикласниці отримали винагороду – президентську стипендію. На цьому дівчина не зупиняється. Вже подала заявку на новий конкурс, присвячений творчості Великого Кобзаря. Ось уривок з її вірша:
«Щось зміниться, залишиться щось сталим,
А тепле слово, що зберіг митець,
Залишиться і на воротях стане
До потаємних комірчин сердець».
Хобі Катерина вміло поєднує з навчанням – вона відмінниця. У майбутньому бачить себе режисером або лікарем.
Як повідомляють у департаменті освіти та науки ДніпроОДА, Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка проходив вже всьоме. За цей час його стипендіатами стали 39 учнів.