Дніпровський музей АТО отримав ще один експонат зі Сходу

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпровський музей АТО отримав ще один експонат зі Сходу отключены

Три роки – на бойовому посту. Саме стільки «відслужив» у зоні АТО вірний друг бійців батальйону «Айдар» – бусик «Фольксваген». Відтепер він – на «заслуженому відпочинку», у Дніпровському музеї АТО. Серед експонатів вуличної експозиції це вже п’ята бойова машина, привезена зі Сходу країни.

– Два роки тому в Дніпрі відкрили Музей АТО – перший в країні. У вуличній та внутрішній експозиції – близько 5 тис експонатів. П’ять бойових машин та чотири одиниці бронетехніки, ракета бойовиків, безпілотники – ці експонати виставлені просто неба у пам’ять про події на Сході країни. «Фольксваген», що вже «відслужив» своє, передали музею бійці «Айдару», і тепер побачити його можуть усі бажаючі, – розповіли у прес-службі ДніпроОДА.
Свій подарунок Музею АТО «айдарівці» приурочили до 4-річчя заснування свого штурмового батальйону. «Фольксваген» пройшов довгий шлях на війні. Три роки – по всій лінії фронту. Закінчив «службу» на Світлодарській дузі, біля Новолуганського, та в селі Травневе. Після таких бойових випробувань авто вже не підлягало ремонту, і хлопці вирішили передати його в Музей АТО.
Бійці кажуть, що зазвичай стільки у зоні бойових дій машина не «живе». Колись бусик подарували волонтери із Західної України. Авто прикрашене напутніми написами дітлахів – «Ви не самі – з вами Україна», «Головне, повертайся живим».
-Можливо, саме ці написи зберегли і машину, і життя поранених бійців, яких на ній вивозили. Цей бусик неодноразово рятував хлопців, і тому дуже дорогий для нас. На ньому підвозили продукти та боєприпаси, ми неодноразово й стріляли з нього просто на ходу, – поділився «айдаровець» Максим Пащенко із позивним «Паштет». – Тепер цей музейний експонат увіковічнить пам’ять про тих АТОвців, яких вже немає серед живих.
Музей АТО знаходиться за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16. Вхід вільний.