У Дніпрі відкрили фотовиставку «Ветеран – ветерану»

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відкрили фотовиставку «Ветеран – ветерану» отключены

У холі ДніпроОДА презентували виставку «Ветеран – ветерану». В експозиції – 20 зворушливих фотографій учасників АТО та Другої світової війни. Переглянути світлини можуть всі бажаючі.

Виставка – чергова частина великого фотопроекту ДніпроОДА «Заради них». АТОвці фотографувалися з ветеранами Другої світової війни вже вдруге. Цьогоріч фотосесію організували в оселях захисників.
– Виставку організували до Дня пам’яті та примирення. Маємо розуміти: як і понад 70 років тому, так і сьогодні наша країна потребує захисту. І бути вдячними тим, хто оберігає нас від жаху війни, – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.
На виставці фото розміщені композиціями по чотири світлини. Одне фото – портретне, інші – спільні.
Кожне фото – зв’язок поколінь. Ветеран Другої світової Валентина Чумакова приєдналася до фотопроекту разом з правнуком – бійцем 93-ої бригади Антоном Шапоренко. Валентина Чумакова має важку життєву історію. У 1943-ому жінка отримала «похоронку» на свого чоловіка. Це перевернуло її життя.
– Вона залишила маленьку дитину на свою матір та пішла санітаркою до шпиталю. Доглядала поранених бійців, була й донором. Перемогу зустріла вже під Варшавою. Мій син завжди брав з героїчної прабабусі приклад. Коли війна постукала вже у наші двері, не зміг залишитися осторонь, – розповіла онука героїні Людмила Шапоренко.
В очах героїв – досвід та сум. У кожного за спиною – біль втрати близьких людей. Хтось загубив бойового товариша, хтось – рідних. Найстаршому герою світлин – 99 років, наймолодшому – 25.
Гості виставки – під враженням.
– Працюю над проектом другий рік. Ця частина – найзворушливіша. Пам’ять про війну не стирається, а душа не старіє. Ветерани обох поколінь швидко порозумілися та говорили на рівних. За час зйомок між ними встановилися теплі стосунки, – поділився автор світлин Ігор Співак.
Фотовиставку можна побачити протягом місяця у холі ДніпроОДА. Адреса: пр. Поля, 1. Вхід вільний.