У дніпровському метро запустили «Потяг української ідентичності»

2 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи У дніпровському метро запустили «Потяг української ідентичності» отключены

14 травня у метрополітені Дніпра презентували та запустили тематичний потяг просвітницького проекту «Потяг української ідентичності», присвяченого темі Голодомору в Україні. На згадку про українців, які стали жертвами трагедії 1932-1933 років, у трьох вагонах потяга розмістили серію з 22 постерів. Ініціював проект Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

– Зробили цей проект, щоб розповісти українцям, зокрема мешканцям Дніпра, про унікальні предмети, явища науки, техніки, культуру, мову, звичаї, традиції українців, обряди, побут тощо. Тобто про все те, що вирізняло нас як націю і було знищене, заборонене більшовиками у 1932-1933 роках. Ці постери створив колектив музею. Вони не повторюються, у кожному вагоні різні, тому пасажири можуть ознайомитися з роботами, проїхавши у кожному з трьох вагонів такого потяга, – розповіла завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Юлія Коцур.
Зі свого боку заступник директора метрополітену з експлуатаційних питань Микола Українець розповів, що потяг української ідентичності працюватиме на маршруті щодня до 30 червня.
– Ми одразу зголосилися взяти участь у проекті, який запропонував Національний музей «Меморіал жертв Голодомору». Рухомий склад потяга української ідентичності працюватиме на лінії щодня залежно від експлуатаційного графіка. Півтора місяця – це достатній час, щоб містяни, гості Дніпра могли детально ознайомитися з експозицією проекту, – додав Микола Українець.
Просвітницький проект «Потяг української ідентичності» був уперше презентований у метрополітені Києва. Після Дніпра організатори планують продовжити його у метро Харкова та на залізничному вокзалі столиці.