У Дніпрі створили нове КП «Госпітальєри Дніпра»

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі створили нове КП «Госпітальєри Дніпра» отключены

Розпочало роботу нове комунальне підприємство «Госпітальєри Дніпра» Дніпровської міської ради. Всі його працівники є сертифікованими інструкторами. Це медики та парамедики з досвідом надання допомоги пораненим у зоні бойових дій, нагороджені державними та волонтерськими відзнаками.

Мета новоствореного підприємства – навчити якомога більшу кількість мешканців Дніпра надавати першу домедичну допомогу потерпілим у різних ситуаціях та передати необхідні знання й практичні навички всім категоріям бюджетних працівників міста.
– Людина, яка була генератором ідеї створення комунального підприємства та втілила її в життя, – це Яна Зінкевич. Її знає вся Україна, вона пройшла нелегкий шлях, зробила дуже багато для нашої країни, міста та армії. Тепер вона переносить свій бойовий досвід у цивільне життя, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я населення міськради Андрій Бабський.
Першими слухачами курсів стали працівники комунального підприємства «Муніципальна варта». Для них інструктори проведуть розширений 16-годинний курс, у той час як звичайний, наприклад, для вчителів, розрахований на 8 годин.
– Сертифіковані інструктори працюватимуть за сучасними протоколами. Вони готові виконувати будь-які лекційні завдання та навчальні плани. Цього року інструктаж пройдуть 10 тисяч слухачів. Після завершення курсу для працівників «Муніципальної варти» до навчання приступлять учителі. Реальність така, що у великому місті «швидка» не може приїхати раніше, ніж за 10 хвилин, тож потрібно, щоб максимальна кількість людей мала змогу надати першу домедичну допомогу та «протримати» людину до прибуття лікарів. Це може врятувати життя, – наголосила директор комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра» Яна Зінкевич.
За її словами, згодом планують раз на місяць проводити відкриті лекції для всіх охочих. Крім цього, у КП не виключають можливості навчання працівників небюджетних установ на комерційній основі.
Нагадаємо, «Госпітальєри» – добровольчий медичний батальйон Української добровольчої армії. Його було засновано 6 липня 2014 року. Відтоді завдяки батальйону вдалося провести евакуацію з передової понад 2,7 тисяч поранених та постраждалих військових, добровольців і цивільних осіб.