Миколаївська громада отримає грант на розвиток екотранспорту

7 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Миколаївська громада отримає грант на розвиток екотранспорту отключены

Миколаївська об’єднана громада Петропавлівського району виграла грант у 60 тисяч гривень. Кошти – на проведення на своїй території Європейського тижня мобільності-2018.

У такий спосіб мешканці розвиватимуть екологічні види транспорту. Підсумки всеукраїнського конкурсу підбила громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва”.
– Ми, не підозрюючи про конкурс, запланували провести у громаді велотур. Аж раптом наткнулися на грант. Написали свою програму європейського тижня мобільності і відправили на конкурс. Як-то кажуть, ризикнули – і виграли. Це перша грантова перемога нашої громади. Маленька, але вдала. Несподівано і приємно, – поділилася начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Миколаївської ОТГ Інна Чернокнижна.
Тиждень мобільності у Миколаївській ОТГ планують провести наприкінці вересня. Під час акції презентують колекцію велосипедів – від найдавніших до сучасних, від бюджетних до брендових, від шосейних до гірських.
На найвищій точці, куди учасники дістануться на двоколісному транспорті, піднімуть прапор Євросоюзу, а в центральному парку встановлять пам’ятник велотуристам. Один із днів – «безавтівочний». Зокрема, вулицею Свободною можна буде проїздити тільки на велосипеді. На завершення тижня – дводенний велотур живописними куточками громади. До акції планують залучити якомога більше мешканців ОТГ.
Нагадаємо, Миколаївська ОТГ Петропавлівського району утворилася в жовтні 2017 року. Навколо неї об’єдналися 11 сіл – це 8,7 тис. мешканців.
Європейський тиждень мобільності – загальноєвропейська ініціатива з популяризації «зеленого транспорту». Це піша хода, велосипедні поїздки, відмова від авто, екологічний транспорт та ін.
Конкурс – частина проекту «Зелене світло велоруху у громадах», який проводить громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Загалом переможцями всеукраїнського конкурсу стали вісім громад та три громадські організації України.