Для вирішення проблем безконтрольних мікропозик потрібні жорсткі правила роботи і просвітництво – депутат-пропозиціонер з Кропивницького Дмитро Бірець

  09.11.2021 11:46   -
Новини

Кредитне рабство: хто врятує українців від захмарних відсотків за мікропозиками? Цій темі була присвячена чергова онлайн-дискусія ПРОпозиціонери Клубу. Лідер фракції «Пропозиція» у Кропивницькій міській раді Дмитро Бірець переконаний, що держава має встановити максимально прозорі правила роботи цієї галузі і чітко контролювати їх виконання. А ще – зосередитись на просвітництві.  

У всьому світі намагаються знайти оптимальну модель боротьби з цим феноменом, розповів пропозиціонер. У Китаї закон жорстко обмежує коло потенційних позичальників. У більш, ніж половині американських штатів мікрокредитування взагалі заборонено. А деякі країни обмежують максимальний розмір ставки за мікрокредитами. Так, в Україні з початку року працює закон, який обмежує максимальний платіж з урахуванням всіх комісій за мікропозиками в розмірі не більше двох виданих позичальнику сум. Однак дійсно успішною не можна вважати жодну з цих методик, вважає Дмитро Бірець:

«Моя ключова пропозиція – підвищення фінансової грамотності людей. Ми, як як місцеве самоврядування, повинні впливати на центральну владу, щоб вона зробила певні конкретні кроки для підвищення обізнаності громадян щодо мікрокредитування, щоб люди розуміли, на що вони насправді йдуть, купуючись на цю обіцянку легких грошей. І обрати форму комунікації в нинішніх умовах досить легко – це можна абсолютно вільного робити в соцмережах, розповсюджуючи відеоролики, пости. А ще можна запропонувати створення окремого департаменту в структурі Мін’юсту чи Мінсоцполітики, який би комплексно працював з проблемою».

Голова фракції партії «Пропозиція» у Кропивницькій міськраді також переконаний, що в найближчі рік-два цей ринок приречений пережити серйозну трансформацію. І ключову роль на себе мають взяти банки, пропонуючи клієнтам МФО набагато нижчі ставки, більші терміни і конкурентоспроможні умови видачі позик.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: