ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ З ТРАВНЯ

  10.05.2024 10:10   -
Новини Суспільство

В останній місяць весни набуває чинності важливий закон про мобілізацію. Деяким пенсіонерам мають перерахувати пенсії. Важливі зміни у ПДР чекають на водіїв і не тільки…

Закон про мобілізацію

Він набуває чинності з 18 травня.

Основні положення цього закону:

● люди з інвалідністю мають право на звільнення від служби;

● звільняються від служби ті, хто пройшов полон;

● жінки можуть піти служити лише за бажанням;

● особи зі статусом обмежено придатні мають пройти повторну лікарську комісію протягом 12 місяців;

● ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, мають пройти повторний медогляд;

● скасовується строкова служба, запроваджується базовий військовий вишкіл на пʼять місяців. Початок – з вересня 2025 року;

● батьки-одинаки не підлягають призову;

● право на відстрочку від мобілізації мають багатодітні батьки.

Старт НМТ

Міносвіти і науки затвердило календарний план проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме:

● основні сесії: 14 травня – 25 червня;

● додаткові сесії: 11–19 липня.

Передбачено два періоди реєстрації для участі в НМТ:

● основний етап реєстрації – з 14 березня до 11 квітня включно;

● додатковий період – з 10 до 15 травня (для тих, хто не зміг з поважних причин зареєструватися під час основного періоду, або ж ті, кому відмовили в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня).

З 8 травня зареєстровані учасники основних сесій НМТ зможуть завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення на проведення НМТ. Учасники додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня.

Інформацію про результати основних сесій НМТ опублікують в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.

Реєстрація на ЄВІ

Основний етап реєстрації для участі в єдиному вступному іспиті (ЄВІ)  проходитиме з 7 до 29 травня включно. Реєструватимуть у приймальних комісіях вишів, де набиратимуть до магістратури.

Абітурієнти отримають екзаменаційні листки з логіном і паролем для доступу в кабінет учасника на порталі Українського центру оцінювання якості освіти.

Додатковий період реєстрації триватиме з 17 до 21 червня. Це дасть змогу скласти екзамени тим, хто не зможе цього зробити в травні.

Що змінюється у ПДР

Відтепер вітчизняні водії за межами населених пунктів мають рухатись з увімкненими фарами в будь-яку пору доби та року.

Уряд минулого року вніс зміни до правил дорожнього руху, а саме у пункт 9.8, щодо сезонного увімкнення ближнього світла фар.

Раніше водії зобов’язані були тримати фари увімкненими в період з 1 жовтня по 30 квітня. Тепер ці проміжки скасовані. Таку практику запозичили в країнах ЄС.

За порушення норми передбачено штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.

Перерахунок пенсій

У травні частині пенсіонерів проведуть перерахунок пенсій. Пенсії зростуть для тих, хто старше 70 років, а розмір їхніх виплат нижче за 10 340,35 грн.

Які надбавки передбачено:

● пенсіонерам від 70 до 74 років – 300 гривень;

● пенсіонерам від 75 до 79 років – 456 гривень;

● пенсіонерам від 80 років – 570 гривень.

Такі компенсаційні виплати встановлюються з дати досягнення віку 70, 75 чи 80 років, незалежно від виду пенсії та тривалості страхового стажу.

Підготував Микола СІРИЙ

Поділитись:

Попередня стаття: