ШАНУ ДО ВЕТЕРАНІВ ПРОНЕСЕМО КРІЗЬ РОКИ. МИ ПАМ’ЯТАЄМО…

  15.12.2022 20:03   -
Конкурси

Дніпропетровська обласна рада ветеранів України та редакція обласного суспільно-політичного щотижневика «Зоря» оголошують умови проведення літературних конкурсів «На кращу документально-художню публікацію про діяльність ветеранів і ветеранських організацій» та «Розповім про подвиг», які вже набули статусу всеукраїнських. Глибоко символічно, що творчі змагання пройдуть у рік 100-річчя письменника-фронтовика Михайла Селезньова, який свого часу ініціював ці патріотичні заходи. Супровід конкурсів здійснюватиме «Благодійний фонд Геннадія Гуфмана».

ПОКЛОНИМОСЬ ВЕЛИКИМ ТИМ РОКАМ

Умови проведення літературного конкурсу імені письменника Михайла Селезньова «На кращу документально-художню публікацію про діяльність ветеранів і ветеранських організацій»

До участі в конкурсі запрошуються автори з числа жителів нашої та інших областей України.

Розглядаються раніше опубліковані прозаїчні, поетичні, публіцистичні твори, що відповідають тематиці конкурсу, ідейно-моральним основам і кращим традиціям вітчизняної літератури та мають високий художній рівень. До речі, нова номінація заходу – кращий переклад українською поезій М. Селезньова.

Кількість робіт автора не обмежується. Твір може висуватися на участь у конкурсі лише раз.

Право висунення мають: ветеранські організації, члени журі конкурсу, видавці, літературні або громадські організації, творчі союзи, редакції літературних журналів, газет і видавництв. Подання доробків учасників заходу здійснюється за письмовою рекомендацією.

Конкурс проходитиме з 1 лютого 2023 року.

Призовими є перше, друге і третє місця. Переможці конкурсу відзначаються дипломами/грамотами Дніпропетровської обласної ради ветеранів України, а також цінними подарунками та грошовими преміями.

Результати конкурсу оголошуються через структурні підрозділи обласної організації ветеранів України, а також будуть оприлюднені на шпальтах обласного суспільно-політичного щотижневика «Зоря» та видання «Вісті Придніпров’я», через соціальні мережі.

Твори приймаються з позначкою «На літературний конкурс імені письменника Михайла Селезньова» за адресою: Дніпропетровська обласна рада ветеранів України, проспект Дмитра Яворницького, 93, к. 233, Дніпро, 49000. Контактний телефон: +380633810454.

Доробки можна надіслати коштом автора на адресу: Дніпро, Укрпошта, відділення 5, вул. Героїв Крут, 1. Отримувач Селезньова Ірина Михайлівна. Телефон отримувача +380633810454, е-mail: i.seleznjova@ukr.net. (тільки для довідок).

ПРО ЗВИТЯЖЦІВ ПАЛКИМ СЛОВОМ

Умови проведення обласного літературного конкурсу «Розповім про подвиг»

До участі запрошуються здобувачі середньої та позашкільної освіти Дніпропетровської області. Тематика конкурсу – твори, присвячені подіям Другої світової війни 1939-1945 років, ветеранам війни, праці та військової служби, висвітлення героїчного подвигу сучасників. Робота може бути представлена прозовими, поетичними доробками, які відповідають тематиці конкурсу, ідейно-моральним засадам і кращим традиціям вітчизняної літератури та мають високий художній рівень.

У конкурсі беруть участь індивідуальні роботи українською мовою обсягом не більше 5 сторінок формату А4. За бажанням конкурсанта творчі роботи можуть бути ілюстровані малюнками, художніми фотознімками, але кількість знімків не повинна підміняти літературно-художні особливості.

Учасник може надати на конкурс тільки одну роботу. Будь-який твір може висуватися на участь в конкурсі один раз.

Підсумки конкурсу оголошуються до 1 червня 2023 року.

Дипломами конкурсу нагороджуються за 2 номінаціями – проза і поезія:

  • I ступеня – 3 учасники, які посіли 1 місце;
  • II ступеня – 3 учасники, які посіли 2 місце;
  • III ступеня – 3 учасники, які посіли 3 місце.

Учасникам, які зайняли 4-15 місце за 2 номінаціями, присвоюється звання «Лауреат обласного літературного конкурсу «Розповім про подвиг» і вручається грамота.

Вчителі-вихователі учнів-призерів конкурсу нагороджуються Грамотою Департаменту освіти і науки ОДА за особистий внесок у патріотичне виховання молоді, розвиток творчих здібностей учнів та успішне представництво творів вихованців в обласному літературному конкурсі «Розповім про подвиг» серед здобувачів загальної середньої та позашкільної освіти Дніпропетровщини.

Вчителі-вихователі, які представили на конкурс твори 2-5 вихованців, але які не стали призерами, нагороджуються Подякою Дніпропетровської обласної ради ветеранів України.

Здобувачі освіти, які не отримали дипломів/грамот, отримують Сертифікат про участь у конкурсі.

Підсумки конкурсу будуть оприлюднені на шпальтах обласного суспільно-політичного щотижневика «Зоря» та видання «Вісті Придніпров’я», на сторінці у соціальній мережі РасеЬоок «Освіта Дніпропетровщини: управління, освітній процес».

Твори на конкурс приймаються до 1 травня 2023 року на адресу електронної пошти i.seleznjova@ukr.net.

Поділитись:

Попередня стаття: