ТУТ МОЖНА ПОБАЧИТИ МОРЕ

Творчі роботи 11 дітей з нашого регіону виборюватимуть перемогу у фіналі всеукраїнського конкурсу.

На Дніпропетровщині обрали переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Цьогоріч до нього долучилося майже 630 дітей.

Роботи 11 з них представлять у столиці. Ті, які тамтешнє журі визнає найкращими, увійдуть до онлайн-каталогу «Проєкти. Шевченківський конкурс».

«Щороку ми проводимо Всеукраїнський конкурс учнівської творчості. У 2024-му до нього долучилося майже 630 дітей. Роботи 11 з них визнали найкращими, – зазначає заступник начальника ОВА Ірина Грицай. – Але переможених у цьому протистоянні немає. Всі хлопці та дівчата талановиті. Бажаю розвивати талант, яким вони наділені. Щоб його побачив світ. А ще – не стояти на місці та бути жадібними до нових звершень».

Серед учасників цьогорічної творчої дуелі – 14-річна Софія. Дівчина з Нікопольського району, який чи не щодня обстрілює ворог. А тому і на її картині – руїни. Втім, у центрі уваги – надзвичайники. Ті, які першими приходять на допомогу.

«Надихалася єдністю українців. Як вони розбирають те, що руйнують росіяни. По крихтах, рятуючи чужі життя, ризикуючи власним. Так і зрозуміла, що це моя тема. Передати єдність через завали», – розказує  учениця дитячої школи мистецтв у Покрові Софія Воронова.

А ось 13-річна Анастасія з Кривого Рогу зобразила на полотні берегиню. Вона наче прикриває ошатні оселі від ракет. Дівчина працювала над нею майже три місяці. Старанно виводила гуашшю кожен наступний штрих.

«Хотіла передати незламність наших людей у тяжкі часи. Тут можна побачити і море, яке зараз окуповане. А ще – квітучі поля України, – додає учениця художньої школи з Кривбасу Анастасія Фадєєва. – Різні були емоції за ці  майже два роки війни. Чимало сумних. Багато злості на сусідів. Але я не втрачаю духу та просуваю українську культуру, творчість поетів, у тому числі й Тараса Шевченка».

Заслужений художник Григорій Чернета у журі Все­українського конкурсу учнівської творчості чи не від дня його заснування. Він помітив – цього разу роботи дітей відрізняються від попередніх років.

«У них вже є формування української ідеї.  Тоді як раніше деякі роботи були далекі по темі», – пояснює митець. Він також додає: добре, що є такі конкурси. Вони дозволяють дітям поринати у творчість і так відволікатися від жаху, який відбувається навколо.

Анжела ЗУБЧУК

Поділитись: