БТРом по вірусу

4 месяца ago anelya Комментарии к записи БТРом по вірусу отключены

Під’їжджаючи минулої суботи до Дніпра з боку Царичанки, поблизу Партизанського помітив санітарний пост. Окрім обмежуючих швидкість дорожніх знаків, до його «оснащення» входять два намети з червоними хрестами, поліцейське авто та… БТР. Якщо функціонал медиків і поліцейських в умовах карантину більш-менш зрозумілий, то як допомагає в боротьбі з епідемією БТР – для мене залишилося загадкою.

Добре, що на території Дніпропетровщини вже не дислокується військова авіація або катери берегової охорони, а то і їх могли задіяти для боротьби з пандемією. Як? Та не важливо! Головне, що вони б точно додали потрібних фарб до загальної картини керованого апокаліпсису.

Те, що голос медиків у боротьбі з коронавірусом стає дедалі тихішим, а вплив і значення різних чиновників зростає, – стало очевидним давно. Мабуть, у той час, коли екс-міністр охорони здоров’я самоізолювалася в Нових Сан-жарах, а не зайнялася терміновими запобіжними заходами на державному рівні. А далі – пішло-поїхало… Кожен населений пункт тепер захищається від хвороби так, як уявляє собі боротьбу з епідемією його керівник, на що вистачає грошей і фантазії.

Президент з телевізора вкотре радить нам читати книги, дивитися фільми, наводити порядок в оселях і т.д. Здається, саме так і виглядає початок втрати зв’язку з реальністю. Бо, незважаючи на щирість і невигадливість цих порад, люди сьогодні живуть зовсім іншим. Зокрема, хвилюються за найближчу перспективу: що буде далі, яким стане їхнє життя бодай через місяць? Але відповісти на такі «гострі» питання не наважується ніхто.

Набагато легше й цікавіше боротися з коронавірусом тут і зараз, не дуже переймаючись майбутнім. Зводити наметові містечка, виставляти на трасах БТРи, підкреслюючи таким чином усю серйозність запроваджених заходів. У місті -створювати мобільні бригади борців з епідемією у гумових захисних костюмах, що показово кроплять якоюсь рідиною під’їзди і кабіни ліфтів. Який у цього ККД – невідомо. Проте є що сфотографувати й зняти на відео.

Будь-які епідемії рано чи пізно закінчуються. Коли настане притаманне нам «покарання винних та нагородження непричетних» – у кожного начальника буде необхідний «кейс» борця з пандемією. А як же – попереду місцеві вибори. Для них потрібні успіхи і перемоги. Хоч якісь. Метро, дороги, аеропорт – надто складно, дорого, довго. Куди дотепніше БТР – швидко, дешево і ефектно.

Володимир ПІСОЦЬКИЙ

Поделиться: