«ВЕСЕЛИИ» ВІРУС БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

  27.10.2021 11:40   -
Суспільство

Найгірші побоювання щодо здібностей «нових облич» у владі стрімко стають реальністю. А на тлі наростання коронавірусної пандемії ними дуже швидко переймаються навіть ті, хто ще рік-півтора тому думав, яка, мовляв, різниця…

Дніпро і область потрапили в «червону» епідемічну зону, звичайно, не особисто з вини Зеленсько-го. Наш майже земляк особисто не їздить в переповнених електричках або маршрутках без маски і не кашляє на сусідів, заражаючи тисячі вірусною гидотою.

Але основну відповідальність за ‘ численні побутові проблеми й незручності несуть все ж він і його політична, ви бачте на слові, команда. Тому що всім разом їм за два з невеликим роки вдало ся повністю добити довіру людей до дій влади.

З будь-якого приводу. У будь-яких ситуаціях. Навіть тих, які загрожують не віртуально-кліпо-во-серіальною, а справжнісінькою смертю. Ці плоди ми тільки зараз починаємо пожинати. Страшні плоди.

Але ж погодьтеся, що серйозні передумови для майбутньої катастрофи з’явилися вже давно. Ще тоді, коли почалася урядова малозрозуміла, а потім і відверто корупційна чехарда із закупівлею вакцин та засобів захисту. Коли дехто повірив, що буде своя вакцина – аякже, сам Президент сказав. І де та вітчизняна вакцина? Отож. Всі давно забули, і першим – той, хто обіцяв.

Коли гроші (і дуже чималі, повірте) зі спеціального «ковідного» фонду раптом, замість того щоб піти дійсно на підтримку і так дихаючої на ладан української медицини, перенаправили на… будівництво доріг. А коштів сьогодні медичній системі вкрай не вистачає.

І так далі, прикладів безліч. Тому люди перестали довіряти центральній владі в принципі. Як підсумок, кількість вакцинованих громадян у процентному співвідношенні серед жителів України залишається однією з найнижчих серед усіх європейських країн.

Навіть у порівнянні з сусідніми Молдовою і Білоруссю, не кажучи вже про Росію, де показник удвічі вищий (майже 33% населення проти
наших 16,5%). А показники захворюваності не просто ростуть, вже другий тиждень вони мають стійку негативну динаміку. Перевищені всі минулі рекорди не тільки по хворих, а й по смертності. Тільки позавчора, у понеділок, 854 українці пішли у засвіти від хвороби. І, судячи з усього, це ще далеко не кінець. Проте на чесну розмову з владою про вакцини й особливості щеплення пересічним громадянам розраховувати не доводиться навіть зараз, коли країна на межі.

Сьогодні в «червоній зоні» разом з ледь не половиною держави (таких областей вже 8. Хоча, за таємними даними РНБО, невдовзі до цієї кількості приєднаються ще 5) опинилася вся Дніпропетровщина. Уже зараз в обласному центрі через карантинні обмеження велика проблема доїхати на роботу – сидячих місць у транспорті значно менше необхідної кількості.

Уже зараз всіх, хто потребує термінової медичної допомоги, лікарні розміщують у коридорах і столових, мало не на вулиці. Скільки коштує лікування для тих, кому «пощастило» отримати жадане ліжко, взагалі страшно сказати.

І не в кожної родини ці шалені тисячі взагалі є – омріяного створення (чи збільшення) кількості
робочих місць від Зеленського -Шмигаля ми так і не дочекалися. Навпаки – перед багатьма сім’ями все гостріше постає питання банального фізичного виживання. Так це ще не прийшли нові платіжки за газ і тепло…

Звичайно, все це позначається на політичних рейтингах. Рівень підтримки нашого надмірно веселого глави держави, за останніми даними, досяг історичного мінімуму. У «зелених слуг» він ще менший. Але ж до чергових парламентських виборів, навіть за Конституцією, ще два роки. Та й то президентське оточення починає намагатися зайняти суспільство юридичною казуїстикою щодо дати. Уже звучать розмови не про 2023-й, а про 2024 рік. Поки лише у вигляді пробної кулі, але все одно.

Наша ж спільне завдання – дожити до цієї дати. І нічого не забути за час, який лишився. Навіть якщо країна ще довго продовжить зоставатися по-справжньому «червоною зоною».

Так, це дійсно буде складно – не забути нічого з тисяч брехливих обіцянок. Хоча треба постаратися. Тоді є шанс, що українська політика ще за нашого з вами життя стане не огидною, а чесною та відповідальною.

Ніканор ІСХУДАЛОВ

Поділитись:

Попередня стаття: