ГЛОСАРІЙ БЕЗ ВІЛЬНОДУМСТВА

  27.10.2021 11:45   -
Влада

Колеги-журналісти, які застали період пізнього «совка», пригадують, як у примітному будинку на проспекті Карла Маркса (нині Яворницького), 60 у ті роки розташовувався ідеологічний відділ обкому партії. Без погодження з ним жоден матеріал газети, радіопрограма чи телепродукт обласного значення не могли бути оприлюдненими. Так виглядала класична радянська цензура. Минуло кілька десятків років, однак бажання влади впливати на вільнодумство і свободу висловлювання нікуди не поділося…

Нещодавно апарат РНБО України розробив та навіть оприлюднив спеціальний глосарій, який рекомендовано використовувати органам державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичним представництвам, а також засобам масової інформації та організаціям громадського сектору

Глосарій (лат. glossarium -«словник глос») – словник до тексту, що пояснює маловідомі або застарілі слова, список понять у специфічній сфері знання з їх визначеннями.

Перелік термінів, назв та словосполучень у ньому досить великий. Тому наведу лише кілька найцікавіших (найяскравіших) прикладів.

Загальна термінологія

Сподобалося? А тепер спробуйте відповісти – що спільного це має з демократією, якою ми вже багато років поспіль так пишаємось.

Володимир ПІСОЦЬКИЙ

Поділитись: