Що зміниться для нас з березня 2021-го?

2 месяца ago Zorya Комментарии к записи Що зміниться для нас з березня 2021-го? отключены

ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ

З 1 березня в Україні на 11% зростає розмір пенсій

Наразі розмір середньої пенсії – 3 538,97 грн. Пенсіонери, які отримують таку суму, можуть розраховувати на надбавку у 389 грн.

Надбавки стосуються виплат:

■ за віком;

■ з інвалідності;

■ у зв’язку з втратою годувальника;

■ за вислугою років (вчителі та медичні працівники зі стажем роботи за професією щонайменше 30 років).

Підвищення не стосується надбавок за стаж і доплат для окремих категорій. Також винятками є ті, хто зараз отримує максимальну пенсію, та люди, які за формулою заробили на пенсію, що на 11% менша від мінімальної.

Пенсіонерам усіх категорій, які працюють, пенсії перерахують у квітні, з урахуванням зарплати та набутого стажу.

Крім того, до ВР поданий законопроект, який пропонує щороку проводити автоматичну індексацію пенсій саме 1 березня. Це стосуватиметься всіх без винятку категорій пенсіонерів.

ЗАПИС НА ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19

З 1 березня відкрито запис на щеплення від COVID-19

Записатися до листа очікування можна через мобільний додаток «Дія», портал «Дія» та контакт-центр МОЗ з питань COVID-19.

Таким чином буде формуватися електронна черга і, коли настане час, тим, хто записався, сповістять про необхідність обрати пункт щеплення, дату та час візиту.

На першому етапі будуть вакцинувати медичних працівників лікарень, які працюють із хворими на COVID-19, мешканців будинків престарілих та військовослужбовців у зоні проведення ООС.

На другому – медпрацівників, людей, яким понад 80 років, та соціальних працівників.

На третьому – осіб, яким від 65 років, працівників критично важливих структур, державної безпеки, галузі освіти.

На четвертому – осіб, яким від 60 років, людей з хронічними захворюваннями та тих, хто працює чи відбуває покарання в місцях обмеження волі.

На п’ятому – українців віком від 18 до 59 років, які не входять у вищезазначені групи вакцинації.

ЗАПУСК «ДОСТУПНОЇ ІПОТЕКИ 7%»

Ця програма має надати можливість людям з відносно невисоким рівнем доходу отримувати житло в кредит, тоді як держава частково компенсує відсотки – 7% річних.

Також передбачена можливість використання кредитних гарантій спеціального державного Фонду, як забезпечення для предметів іпотеки, що ще не введені в експлуатацію.

Предмет іпотеки: квартири та індивідуальні житлові будинки (разом із земельною ділянкою) на первинному та вторинному ринках, введені в експлуатацію з 2018 року. Вони можуть бути придбані у забудовників, що мають акредитацію від уповноважених банків.

Нормативна площа – 50 м2 для одного громадянина чи сім’ї з двох осіб, потім – додатково 20 м2 на кожного наступного члена сім’ї. Загальна площа може перевищувати нормативну на 20%. Надлишок оплачує сам позичальник.

Максимальна сума іпотеки – 2 млн. грн., а максимальна вартість – не більш як 2,5 млн. грн.

Дмитро ОЛІЙНИК

Поделиться: