НА БЕРЛІН…

6 месяцев ago anelya Комментарии к записи НА БЕРЛІН… отключены

Минулого тижня керівник Дніпропетровщини Олександр Бондаренко щиро радів з того, що вже цього літа планується відкриття нового авіасполучення Дніпро – Берлін.

Справді, новина приємна. Незрозуміло лише, причому тут очільник області і як це вплине на соціально-економічні показники ввіреного йому регіону.

Хоча на фоні кадрових рокіровок в офісі президента наша авіа-новина тягне на взірець стабільності та нечуваного розвитку. Тим паче, що через столичні інтриги центральній владі все менше діла до того, що відбувається в регіонах. Істотно впливати на ситуацію у великих містах Київ не може уже давно. А головне, що це всіх влаштовує, особливо на місцях. Децентралізація ж!

Держава, не соромлячись, відмовляється від своїх основних функцій, причому добровільно. Все більше її громадян у випадку крадіжки чи нападу не звертаються до поліції. Бо навіть за хабар там уже не здатні когось знайти. Справедливість встановлюють бандити, люстровані або звільнені «менти» чи атовці. Патрульна поліція в системі правопорядку, схоже, виконує роль коронки над гнилим зубом: створює пафосну зовнішню ілюзію при повному внутрішньому розкладанні.

Недоотримані знання в державних школах батьки давно компенсують дітям за допомогою репетиторів. Більш-менш платоспроможні пацієнти обирають приватного лікаря, намагаючись уникнути контакту з державними медичними закладами, особливо реформованими. Суди впевнено перейшли на госпрозрахунок, і від держави в них залишилося тільки ІМ’Я, яким вони благословляють здебільшого оплачені рішення. І так майже в усьому, до чого дотичні державні інституції.

Звичайно, таке ми всі разом наближали роками. Через байдужість до якості тих, кому довіряли державне кермо, революції і майдани та наївну підтримку «політиків-ча-рівників». Шкода, що майже зникло ретельне осмислення, кого ми обираємо, куди і для чого.

Розбиратися з усім вищепереліченим, впливати на ситуацію, а тим більше її ламати – важко. Набагато приємніше просто тішитися новим рейсом на Берлін, не маючи до цього жодного стосунку. І навіть не усвідомлюючи власної безпосередньої участі у скоріш за все останньому етапі розвалу держави.

До речi
Новий рейс Дніпро – Берлін і назад з червня виконуватиме авіакомпанія «Роза вітрів», яка належить Ігорю Коломойському. Ціна на квитки в обидві сторони стартує від 235 євро, або 6261 гривні. Для порівняння – дістатися столиці Німеччини та повернутися додому компанія-ми-лоукостами, якщо пощастить, можна лише за 40 євро.
Проте не з нашого обласного центру, а з Києва, Львова або Одеси. Навряд чи пересічні туристи у захваті від «подарунка». Губернаторську зарплату в нас отримують, на жаль, далеко не всі.

Поделиться: