ШАКАЛ ТА ВОКАЛ

6 месяцев ago anelya Комментарии к записи ШАКАЛ ТА ВОКАЛ отключены

Схоже, що чинна облрада не тільки наступає на граблі «попередників», а й додає до них нові, вже власні «смисли». Дедалі це виглядає навіть комічно. Але сміх виходить крізь сльози…

Для того, щоб переконатися у цьому, не потрібно полювати на кулуарні секрети та рахувати гроші, які й сьогодні вдало заробляють на численних темах добре відомі на теренах Дніпропетровщини групи впливу. Достатньо лише уважно слідкувати за офіційними засобами комунікації, а також владними сторінками й каналами. Популярний колись журнал «Перець» міг би на цьому матеріалі зробити потужну постійну рубрику. Дивіться самі.

Минулого тижня в облраді хизувалися потраплянням Дніпропетровщини до чергового міжнародного рейтингу, навіть до його чільної десятки у категорії «Середні за площею європейські регіони майбутнього 2020/21». Дослідження проводив центр аналізу прямих іноземних інвестицій FDI Intelligence. Отакої!

Звісно, багато в чому успіх залежав від створеного і заздалегідь оновленого інвестиційного паспорта області. Виглядає він досить ефектно, особливо – коли роздрукований у кольорі на недешевому папері. Проте видавати за успіх можливість – навряд чи чесно. Будь-який найшановніший Топ, на жаль, поки що не відображає реального стану справ з інвестиціями в економіку. Тому знаки оклику передчасні.

«Куди кінь з копитом, туди й жаба з хвостом». Потенціал у нас, звісно, є. Проте з його використанням – великі проблеми. Саме тому порівнювати наявний економічний розвиток області з Нідерландами, Австрією чи Швейцарією безглуздо…

Проте якщо ейфорія з боку очолюваного заступником голови облради Володимиром Тюріним блоку тільки надмірна (та анонс Європейського музичного фестивалю на облрадівських майданчиках за бажання можна вважати реверансом перед французькими колегами), деякі його колеги зовсім втратили почуття міри. Наприклад, радник голови Святослава Олійника, який привіз до творчих коледжів міста Григорія Чапкіса.

Скажіть, будь-ласка, якого милого розміщувати повідомлення про таке на офіційних сторінках обласної ради?

Хіба що заради згадки про організатора та майбутнього громадсько-політичного проекту, до якого він належить. Бо якщо за мету ставилося просто «засвітити» загальновідоме обличчя й завдяки цьому підняти відвідуваність облрадівських ресурсів (з відповідною кількістю переглядів), краще б тоді було розмістити там посилання на якісний фільм або навіть порносайт. До облради, як офіційного представницького органу, воно має приблизно такий же стосунок, як і 90-річна «легенда танцю».

Стежте за руками, панове. Знайти 10 відмінностей поки що не пропонуємо. Хоча існуюча динаміка діяльності Святослава Олійника все більше насторожує.

Проте беззаперечним «героєм» минулого тижня став ще один заступник голови Антон Кумановський, який потрапив до свого кабінету по ляшківській партійній квоті.

Він доповідав про таксацію – зимовий перепис диких тварин та птахів. Таким чином, заглавним повідомленням стала поява на території області шакала. Та розлога розповідь про цю непересічну для місцевого життя подію! Зрозуміло, на офіційній сторінці облради.

Рахувати кабанів на Васильківщині для чиновників приємніше, ніж цікавитись, наприклад, динамікою скорочення поголів’я молочної худоби. Або – ще краще – сприяти його збільшенню.

«Звірячу» тему радо підхопили і в ОДА. Попри придбання губернатором нових модних окулярів, які відтепер
надають обличчю Олександра Бондаренка неабиякого державницького вигляду (до речі, таке вже відбувалося у середині 90-х з Павлом Лазаренком, який закінчив кар’єру геть погано), його підлеглі примудрилися перерахувати всіх куріпок та зайців. Що тут додати!

Хіба що відому цитату. Пам’ятаєте, що сказав зі схожого приводу Мюллер Штірліцеві у популярній й досі стрічці «Сімнадцять миттєвостей весни»? «Вони всі фантазери, наші шефи. Їм можна фантазувати, бо в них нема конкретної роботи. А давати керівні вказівки може навіть дресирований шимпанзе в цирку…»

Прикро, проте на дії відповідальної влади все вищезгадане не схоже. На театр або філармонію також. Скоріше нагадує зоопарк чи навіть зооцирк – як кому більше подобається.

Андрій БОГАТИРЬОВ, фото з офіційних відкритих джерел

Далі буде

Поделиться: