Відпочинок для українців за кордоном 2023: скільки путівки і скільки часу забирає дорога

  09.06.2023 11:24   -
Новини Туризм

В 2022 році у більшості українців плани як на літній, так і на зимовий відпочинок перекреслила повномасштабна війна. Сьогодні, як зазначають експерти, ситуація кардинально відрізняється. На зимові свята спостерігався небувалий попит на автобусні тури до Європи, а також “усе включено” в Єгипті. Літали наші співвітчизники навіть на Шрі-Ланку, Домінікану, в Занзібар, Мексику, ОАЕ та ін. Причому труднощі дороги нікуди не поділися, це, як і раніше, дорого і довго. Експерти з туризму зазначають, що змінилося мислення українців. Якщо до повномасштабного вторгнення люди економили, відкладали, планували, то зараз вважають за краще жити тут і зараз. Якщо є можливість для приємних емоцій та радості, не берегти її на майбутне, а використовувати зараз. Саме це, а ще бажання перезавантаження, стало поштовхом до того, що туризм в Україні знову став на рейки. Про вартість відпочинку, дороги до аеропорту та про напрямки літа 2023 розповість сайт Зоря з посиланням на namore.ua.

Довга дорога

Плануючи відпочинок у теплих краях, слід враховувати, що дорога до аеропорту, з якого здійснюватиметься чартер, буде довгою, стомлюючою та витратною. Заради справедливості, слід зазначити, вже не такою витратною, як було минулого літа, оскільки на цьому ринку з’явилось більше автобусних перевізників, а “Укрзалізниця” додала поїзди, які курсують до Польщі та Молдови з Києва, Дніпра та інших обласних центрів. Саме поїзди й вплинули на те, що перевізникам довелося знизити вартість своїх послуг.

Найдешевші, а отже, і найпопулярніші аеропорти, з яких зараз літають українці, знаходяться у Кишиневі (Молдавія) та Варшаві, Ряшові, Кракові (Польща). Вартість квитка відрізняється в залежності від відстані, яку потрібно подолати. Наприклад, з Дніпра до Варшави автобусний квиток коштує близько 2 350 грн, до Кишинева – 2 500 грн. З Києва обійдеться як мінімум на 500 грн дешевше. Час у дорозі – від 12 до 20 години. Якщо їхати поїздом, ціна буде аналогічною, але так значно комфортнішою. Багато хто воліє перестрахуватися та бронює номер у готелі або хостелі в місті відправлення, адже за наших нинішніх реалій може затриматися як поїзд, так і автобус.

Тепер про напрямки. Влітку-2022 серед наших співвітчизників користувалися популярністю такі напрямки: Туреччина, Болгарія, Чорногорія, Хорватія, Іспанія, Греція, Португалія. Щодо вартості, ціна за тиждень у Болгарії в готелях «все включено» обходилася від 38 тис. грн, у Чорногорії – від 40 тис. грн, Іспанії – від 50 тис. грн, Італії – від 55 тис. грн, Португалії, Хорватії – Від 60 тис. грн. Найдешевше можна було відпочити у Туреччині – від 35 тис. грн.

Також українці цікавилися Албанією, адже доїхати туди можна автобусом зі Львова, а ціни на путівки навіть дешевші, ніж у Туреччині, – близько 25 тис. грн на двох.

Албанія – одна з найзагадковіших, історично та культурно багатих та красивих країн Середземномор’я. Берат, Химара, Гірокастра, Влера, Дуррес, Ксаміль, Дермі – будь-яке місто, яке б ви не вибрали для відпочинку, багате не тільки на золотисті піщані пляжі та сліпучо-смарагдове море, але й історичні пам’ятки. Слід лише враховувати, що з вересня 2022 року в’їзд до Албанії українцям за внутрішніми документами неможливий. Потрібен закордонний паспорт, біометричний чи звичайний.

Літо-2023

Експерт з туризму Вікторія Надєїна каже, що раннє бронювання путівок на літо-2023 розпочалося одразу після новорічних та різдвяних свят.


«Українці хочуть відпочивати, сприймаючи мандрівки як можливість психологічного ретриту. Серед клієнтів переважно жінки з дітьми, якщо чоловіки, то пенсійного віку. Ми бачимо, що люди не бояться бронювати тури на літо. На мій погляд, це тому, що минуле літо було чимось невідомим. Ми не знали, що буде завтра. Зараз, як би це не звучало, люди пристосувалися, і вони вже будують плани на тижні, місяці, навіть на півроку вперед. Популярні країни – Туреччина, Греція, Болгарія, рідше – Хорватія, оскільки вона дещо дорожча. Щодо вартості путівок, то поки що це рівень 2022 року», – розповіла вона.


Наразі українці активно купують тури до Єгипту. Вартість відпочинку на 7 днів для двох осіб коштуватиме 1-1,5 тис. доларів.


Експерт зазначила, що хоч платоспроможність українців і знизилася, змінилося ставлення до грошей. «Якщо гроші є, люди стали простіше з ними розлучатися. Якщо є можливість кудись поїхати або купити, то рішення приймається негайно. Дуже хочеться приємних емоцій тут і зараз», – підсумувала вона.

Поділитись: