В області планують створити професійно-технічні училища нового зразка

  22.10.2019 21:06   -
Новини

На Дніпропетровщині планують створити сучасні заклади професійно-технічної освіти, де навчатимуть затребуваних фахівців. Модерні осередки облаштовуватимуть в партнерстві з бізнесом.

Про це під час прес-конференції розповіли міністр освіти і науки України Ганна Новосад та голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко.
– У нас є величезний перекіс у вищу освіту. Її обирають 75% вступників, а потім просто не можуть знайти собі роботу. Ми ставимо мету підвищити кількість тих, хто отримує професійно-технічну освіту. Прагнемо до показника у 45% – це середнє значення для європейських країн, – пояснила міністр освіти і науки України Ганна Новосад.
За словами Ганни Новосад, привабливості професійно-технічної освіти можна досягти за рахунок модернізації навчальних закладів. У найближчих планах – перетворити 2-3 ПТУ області на зразкові центри підготовки.
– Є ідея запустити проект разом з бізнесом. Коли держава, наприклад, переоснащує освітній заклад. А підприємство, для якого там готуватимуть спеціалістів, робить ремонт та купує меблі. Таку модель державно-приватного партнерства плануємо розвивати в нашій області, – сказав голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко.
Акцент в училищах робитимуть на підготовці затребуваних фахівців, додав очільник області. Аби визначити ці спеціальності, на підприємствах регіону проведуть масштабне опитування.
– Дніпропетровщина – потужний промисловий регіон. Зі сторони освітньої галузі маємо надавати кваліфікованих спеціалістів для ключових підприємств. Щоб зрозуміти, у яких фахівцях вони мають найбільшу потребу, проведемо опитування. На його основі зробимо прогноз, на яких спеціальностях ПТУ мають зробити акцент наступного року, – зазначив Олександр Бондаренко.
Нині на Дніпропетровщині – 60 державних професійно-технічних училищ. Там навчається більше 21 тисячі людей.