У Дніпрі визначили переможців конкурсу соціальної реклами «Крик»

  05.12.2019 13:58   -
Новини

4 грудня у Дніпрі відбувся фінал конкурсу соціальної реклами «Крик». Серед 25 учасників визначили трьох переможців, які отримали винагороди на загальну суму 15 тисяч грн. Також їх роботи розмістять у газеті «Наше місто» та на сайті Дніпровської міськради.

– Ці митці – це наше майбутнє і саме їм визначати громадську думку. Якщо загальна реклама іде від товару до суспільства, то соціальна – навпаки: від суспільства до реклами. Назвати рекламою це важко, бо це насамперед заява і процес спонукання до дій, – зазначив заступник міського голови Олександр Шикуленко.
Конкурсанти представили 56 робіт на теми: «Захист прав людини та свобода від дискримінації», «Національна самосвідомість як основна умова формування державності», «Екологічна культура».
Заступниця директора департаменту гуманітарної політики ДМР Дар’я Біла розповіла, що подібний конкурс у Дніпрі проходить уперше, але з’явився через актуальність тих питань, які були висвітлені.
– До нас молодь неодноразово зверталась з ідеями висвітлити ту чи іншу проблему, і ми дійшли до того моменту, коли започаткували міський конкурс, який передбачає грошову винагороду і розміщення робіт у засобах масової інформації. Соціальна реклама – це про емоції. Якщо вона не викликає їх, то вірогідність того, що аудиторія задумається – мізерна, – зазначила Дар’я Біла.
Переможцю конкурсу Костянтину Комиху вісімнадцять років. Хлопець навчається у ДНУ ім. Олеся Гончара на факультеті психології. Він займається фотографією і дизайном, а також бере активну участь в організації молодіжного медіацентру Дніпра. Отримані гроші планує використати для свого подальшого розвитку.
– Тема для роботи мені прийшла, коли я гуляв містом і мене просто вразило, що на дорозі валялося сміття. Я хотів, щоб люди припинили смітити. У цілому, мені важливо отримати задоволення від зйомки і від результату – коли він подобається мені і людям, – розповів переможець.
Місця на конкурсі розподілили таким чином:
1 місце – Костянтин Комих (7000 грн);
2 місце – Даяна Сарафанова (5000 грн);
3 місце – Карина Соболь (3000 грн).