Дніпрянам розповіли, кому варто перевіритися на цукровий діабет

  05.12.2019 14:12   -
Новини

У Дніпрі на диспансерному обліку ендокринологів і сімейних лікарів перебуває понад 25 тисяч хворих на цукровий діабет.

Головною проблемою, за словами ендокринологині міської лікарні № 9 Лариси Пастарус, є те, що найчастіше люди звертаються по медичну допомогу, коли вже мають ускладнення, зокрема з боку серцево-судинної та нервової системи, нирок, зору тощо.
– Аби ефективно лікувати діабет, його потрібно вчасно діагностувати. Насамперед це стосується людей, які знаходяться у групах ризику. Це ті, хто має хронічні хвороби печінки, підшлункової залози, жінки, які народили дітей вагою понад 4 кілограми, люди з високим тиском, ожирінням та ті, у кого родичі хворіють на цукровий діабет. Такі пацієнти повинні обстежуватися на прихований діабет або переддіабетичний стан. Якщо людина отримує задовільні цифри, вона має повторювати поглиблене обстеження принаймні раз на три роки. Якщо рівень цукру у крові перевищує норми, то такі люди мають бути на обліку у сімейного лікаря та відвідувати ендокринолога, – розповіла Лариса Пастарус.
– Цукровий діабет – це проблема не лише дорослих, – зазначила зі свого боку експертка міського департаменту охорони здоров’я з питань дитячої ендокринології Вікторія Єнговатова. За останні 10 років кількість дітей, хворих на цукровий діабет, у місті та області збільшилася вдвічі. На 1 грудня 2019 року у Дніпрі зареєстровано 287 хлопців і дівчат із цією недугою.
– У дітей так званий 1-й тип цукрового діабету має більш виразну клініку та гострий початок. Батькам варто звернути увагу на такі ознаки захворювання у дитини, як надмірне сечовиділення (особливо вночі), невгамовна спрага, сухість шкіри, підвищена стомлюваність, різка зміна ваги. Часто симптоматика з’являється вже тоді, коли більшість клітин організму не виробляє інсулін. Тому чим раніше відбудеться діагностика та звернення до лікаря, тим більше шансів на одужання, – наголосила Вікторія Єнговатова.