На Нікопольському заводі феросплавів з’явився сучасний фільтр

  26.12.2019 22:29   -
Новини

На території Нікопольського заводу феросплавів звели сучасний рукавний вугільний фільтр. Його облаштували в агломераційному цеху. Завдяки новому фільтру шкідливі викиди в атмосферне повітря зменшаться майже на 45 т на рік.

– Побудова Нікопольським заводом феросплавів найкращого серед нині існуючих фільтрів – гарний приклад публічно-приватного партнерства. Декілька років тому запропонували підприємствам області взяти на себе соціальну відповідальність за чисті повітря і водойми. За обласною програмою екобезпеки промисловці вже реалізували 133 екопроєкти. Для цього вони інвестували 12 млрд грн – майже вдвічі більше запланованого, – зазначили в департаменті екології та природних ресурсів ДніпропетОДА.
Рукавний вугільний фільтр на Нікопольському заводі феросплавів зводили протягом 2016-2019 років. На його будівництво підприємство витратило 220 млн грн.
Новий фільтр спроможний очищувати 440 тисяч кубометрів газу на годину – це вдвічі більше, ніж планувалося спочатку. Він дозволяє скоротити викиди твердих частинок у повітря майже на 45 т на рік, у тому числі марганцю – понад 10 т.
До реалізації обласної програми екобезпеки долучилися 25 основних підприємств-забруднювачів регіону, рівень техногенного навантаження на довкілля яких становить понад 96%. Ці підприємства взяли на себе зобов’язання по виконанню більш ніж 400 природоохоронних заходів. Їх проводитимуть поетапно – до 2025 року.