«Реанімація на колесах»: Дніпропетровщина отримала сучасний медичний автобус

  05.04.2024 10:32   -
Здоров'я Суспільство

Наша область отримала від чеських партнерів медичний автобус. У ньому одночасно можна транспортувати 13 пацієнтів. Для цього є все необхідне обладнання. «Мобільна лікарня» стане в  пригоді під час евакуації поранених.

«Ця «реанімація на колесах» – унікальна для України. Ззовні – звичайний автобус. Та коли заходиш всередину, опиняєшся у новітньому відділенні інтенсивної терапії. Довкола – ліжка, біля кожного – сучасне обладнання. Тут все необхідне, аби допомогти одночасно 13 важким пацієнтам», – каже очільник ДніпроОВА Сергій Лисак.

Медичне авто зробили спеціально для Дніпропетровщини. Меморандум про це обласний центр екстренки і чеські партнери підписали майже рік тому.

«Автобус під замовлення виготовив провідний виробник чеського медичного обладнання. Він орієнтований на потреби нашого центру. Мріємо про той час, коли він вже не знадобиться для евакуації поранених. Зараз же авто готове до першого виїзду», – повідомив директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

Завідувач однієї з дніпровських підстанцій Максим, оглядаючи поповнення автопарку, запевняє: це – знахідка. «Тут багато нош, все регулюється. Одне з ліжок – для вкрай важких пацієнтів, які потребують екстрених дій. Є інфузомати, дефібрилятори, апарати ШВЛ. Абсолютно всім пораненим можна надавати кисневу підтримку, протезування дихання. Це рятує життя», – пояснив він.

Вартість автобуса – понад 326 тис. євро. Співпрацю у медичній сфері Дніпропетровщина і Чехія будуть продовжувати. За координацію дій відповідає Регіональний офіс міжнародного співробітництва.

Ще гарна новина: в автопарку обласної станції «екстренки» знову поповнення – реанімобіль

Медики кажуть: у них сотні нових машин. Втім, саме така – перша. Повністю виготовлена та зібрана за кордоном. Має коробку-автомат.

З медичного начиння – все, що потрібно для порятунку пацієнта. Є апарат штучної вентиляції легень, інфузомат, кардіомонітор. Якісні ноші для транспортування.

«Авто вже стало до роботи. Й серед іншого, його будуть використовувати для допомоги пораненим, – наголошує керівник ДніпроОВА Сергій Лисак. – Щоб зберегти їм життя, залучаємо максимум можливостей».

Сучасна «швидка» – від польських партнерів.

Олена МАЛОВИК

Поділитись: