Дніпро відвідав відомий канадський кіносценарист

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпро відвідав відомий канадський кіносценарист отключены

11 листопада у Дніпрі відбулася зустріч секретаря міськради Олександра Санжари із відомим канадським сценаристом Річардом Бачинським-Гувером. Він є автором сценарію першої англомовної художньої кінокартини про голодомор в Україні «Гіркі жнива».
Учасники зустрічі обговорили основну думку фільму та необхідність більше розповідати людям про трагедію 1932-1933 років.
– Попри те, що Річард Бачинський-Гувер живе у Канаді, він українець за походженням. Він дуже переймається темою Голодомору в Україні та тим, що люди, а особливо молодь, мало знають про ці трагічні події. Під час зустрічі Річард багато розповідав про свого діда та батька, які постраждали від комуністів уже за межами України. Саме через ці переживання і було створено сценарій фільму, який зараз відомий у всьому світі. Ми дуже раді, що така відома людина завітала до нас і готова взяти участь в обговоренні питання щодо можливості створення Музею Голодомору у Дніпрі, – розповів Олександр Санжара.
Канадський сценарист презентує у нас фільм «Гіркі жнива», відвідає Меморіал жертвам Голодомору та політичних репресій, побуває в Історичному та музеї АТО, а також візьме участь у круглому столі на тему «Голодомор: питання формування національної пам’яті серед населення Дніпропетровської області». Захід відбудеться 13 листопада. Його мета – обговорення необхідності відкриття в області окремого тематичного Музею пам’яті жертв Голодомору.
– Голодомор в Україні у 1932-33 роках – це не тільки трагедія нації, це ще окремі трагічні історії наших родичів, земляків. Якщо не говорити про Голодомор, то молоде покоління і знати не буде. Моя місія презентувати фільм та звернути увагу, особливо молоді, на історію як вона є, але у такому форматі, щоб ще й зацікавити, – зазначив Річард Бачинський-Гувер.

Поделиться: