У Дніпрі відкрився IV Міжнародний фестиваль лялькових театрів

10 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відкрився IV Міжнародний фестиваль лялькових театрів отключены

У Дніпрі розпочався четвертий Міжнародний фестиваль лялькових театрів «Дніпро Паппет Фест». Цьогоріч у новому форматі: вистави йтимуть протягом усього театрального сезону 2019 – 2020. \

Відкрила фестиваль вистава «Гамлет» Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва. Спектакль уперше показали за межами Харкова.
Вистава «Гамлет» пройшла у Палаці дітей та юнацтва (вул. Набережна Перемоги, 5) з аншлагом: глядачі заповнили навіть проходи до сцени. Головний режисер Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва Оксана Дмитрієва розповіла, що обрали саме цю п’єсу Шекспіра, бо саме у ній висвітлюються питання, як влаштовано світ і чим керується людина, коли стає на чолі країни. Готували постановку приблизно пів року, бо вистава у театрі ляльок – це достатньо складна за виробництвом процедура.
-Ми продовжуємо працювати над виставою, бо дуже складний матеріал і здається, що потрібно повертатися, допрацьовувати і «розмовляти» з ним. «Гамлет» – це частина трилогії. Перша вистава за Шекспіром у нас була «Король Лір» і теж про людину, яка була при владі, і про те, які метаморфози відбуваються з нею, – зазначила Оксана Дмитрієва.
Галина Биканова прийшла зі студентами театрального коледжу. Розповідає, що для неї фестиваль – це справжнє свято, бо є можливість і вистави подивитися, і з культурною спільнотою Дніпра поспілкуватися.
– Згадати один про одного, поділитися своїми творчими планами і обмінятися враженнями від вистави, – розповіла Галина Биканова.
Ірина Шапошник давно зацікавлена творчістю Харківського державного академічного театру ляльок: її режисер, з яким вона працювала у Кропивницькому, ставив там виставу. При роботі зі своїм колективом він завжди казав, що необхідно рівнятися на харків’ян.
– Коли нам сказали, що є можливість подивитися їх виставу у Дніпрі, то ми без всіляких вагань приїхали. Вистава, де є поєднання і ляльок, і живого плану акторів – дуже важка у виконанні, і я це знаю на власному досвіді, – зазначила Ірина Шапошник.
Протягом «Дніпро Паппет Фесту» на дніпровських сценах покажуть 8-9 вистав. Зараз уже є домовленості з театрами Львова, Черкас, Миколаєва та Гданська (Польща).
– Для нас було важливо зробити фестиваль більш зручним. Раніше глядачу необхідно було подивитися за три-чотири дні десять-дванадцять вистав. Ми вирішили, що буде краще, аби фестиваль проходив протягом усього театрального сезону. І раз на місяць, побачивши логотипи «Дніпро Паппет Фест» або «Культурна столиця», люди могли вибрати вистави і зрозуміти, що буде цікаво, щоб обов’язково на них сходити і подивитися, – розповів керівник фестивалю, директор КЗК «Дніпровський міський театр ляльок «Театр актора і ляльки», заслужений діяч мистецтв України Валентин Фетісов.
Однією з особливостей цьогорічного фестивалю також стало те, що вистави здебільшого орієнтовані на дорослого глядача – лише два спектаклі будуть для сімейного перегляду.

Поделиться: