Новації служби зайнятості

1 год ago anelya Комментарии к записи Новації служби зайнятості отключены

Прогресивні зміни в роботі служби зайнятості щодо надання послуг за рекрутинговим підходом

У серпні на Дніпропетровщині стартував новий пілотний проект державної служби зайнятості — «Інститут консультанта роботодавця», і вже набуває значних обертів. Дніпропетровський регіон єдиний у цій новації, і роботодавці Дніпропетровщини першими в Україні вже відчули переваги нового підходу в роботі служби зайнятості.
Перед фахівцями Дніпропетровської обласної служби зайнятості зараз актуальним є питання: «Яким чином найбільш ефективно задовольнити сподівання та потреби роботодавців?». Тому ми не стоїмо на місці, а рухаємося вперед, впроваджуючи нові форми та методи роботи, такі як «Інститут консультанта роботодавця». Наразі акцент роботи служби робиться саме на більш індивідуальній та поглибленій співпраці з кожним роботодавцем.

У пріоритеті сьогодні — налагодження співпраці з головними партнерами служби зайнятості — роботодавцями, формування єдиної бази вакансій на підставі відомостей безпосередньо від працедавців, аналізу інформації з друкованих засобів масової інформації та Інтернет-ресурсів. Рушійною частиною інноваційного проекту є сучасні методи пошуку та підбору персоналу хедхантинг та рекрутинг, вміння вести переговори, креативність та гнучкість у вирішенні поставлених завдань, розуміння світових тенденцій і трендів у пошуку працівників, здійснення постійного моніторингу та аналізу вакансій у базі даних Єдиної інформаційно-аналітичної системи та інших джерелах, що максимально сприятиме задоволенню потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах. Рекру́тинг (від фр. Recruit — «набирати», «вербувати») — підбір персоналу в штат компанії або під замовлення клієнта — так працюють рекрутери служби зайнятості Дніпропетровщини.

Робота рекрутера полягає не лише у підборі фахівців для підприємств, а й у пошуку роботодавців для шукачів роботи. Варто зауважити, що люди, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, теж користуються інформацією фахівців з рекрутингу, охоче погоджуються на співбесіду з роботодавцем та успішно працевлаштовуються. З початку року кожна друга особа, яка скористалася послугами рекрутерів служби зайнятості, знайшла собі підходяще місце роботи.

У сучасних реаліях роботодавці регіону дійсно зацікавлені у рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості.

По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, адже попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами. По-друге, не потрібно витрачати кошти, адже подібна послуга надається саме в центрі зайнятості на безкоштовній основі. По-третє, роботодавцю не обов’язково анонсувати свої вакансії на платних ресурсах, він може скористатися інтерактивною картою служби зайнятості з використанням Google maps, створити відеовакансії та їх QR-коди для подальшого розміщення у мережі Facebook. По-четверте, представникам малого бізнесу не обов’язково мати в штаті менеджера з підбору персоналу при умові співпраці з центром зайнятості.

Служба зайнятості завжди націлена на плідне співробітництво та прагне постійно втілювати й вдосконалювати нові підходи підбору персоналу для конкретних потреб роботодавця.

Вікторія Кузнецова, директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості

Поделиться: