КОЛИ ЛІТАТИМЕМО З ДНІПРА?

Група DCH у черговий раз наголосила, що готова інвестувати в реконструкцію дніпровського аеропорту

Вітчизняна промислово-фінансова група DCH готова інвестувати в аеровокзальний комплекс міжнародного дніпровського аеропорту. Проект реконструкції летовища під час зустрічі у ДніпроОДА президент групи DCH Олександр Ярославський обговорив з новим очільником області Олександром Бондаренком.

За словами пана Ярославського, DCH готова інвестувати в дніпровський аеропорт на умовах приватно-державного партнерства. Компанія вже має успішний досвід втілення подібного проекту в Харкові. Будівництво злітно-посадкової смуги коштувало 200 мільйонів доларів, аеровокзального комплексу – 107 мільйонів. Бізнесмен впевнений, що завдяки оптимізації та сучасним технологіям у Дніпрі такі роботи обійдуться щонайменше на сто мільйонів доларів дешевше.

«Я неодноразово підтверджував, що готовий використати наш досвід будівництва і розвитку Міжнародного аеропорту «Харків» на користь громади Дніпра, прилеглих регіонів, всієї України. Як тільки буде фактично виділено і зафіксовано у Держбюджеті-2020 повноцінне фінансування будівництва злітно-посадкової смуги, DCH як приватний інвестор може розпочинати роботи зі зведення аеровокзального комплексу» – наголошує Олександр Ярославський.

Голова ДніпроОДА Олександр Бондаренкодо таких планів ставиться цілком схвально:

«Сучасний міжнародний аеропорт – один з головних пріоритетів нашої роботи. Реконструкція летовища, яке вже давно морально та фізично застаріло, дасть поштовх для розвитку всієї області. Це надає нові можливості для бізнесу, медицини, туризму та в цілому економіки регіону».

До речі, минулого року міжнародний аеропорт «Дніпро» відсвяткував 75-річчя. За півроку 2019-го летовище обслужило майже 150 тисяч осіб.

Після реконструкції та будівництва нова злітно-посадкова смуга довжиною 3200 метрів буде здатна приймати повітряні судна усіх типів, в тому числі Боїнг-777. Її обладнають новітніми системами навігації, метеорологічним і світлосигнальним обладнанням. Новий міжнародний термінал та VIP-термінал у єдиному комплексі матимуть пропускну здатність до 3 мільонів осіб на рік.