Обласний медцентр матері та дитини отримав обладнання для обстеження зору у немовлят

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи Обласний медцентр матері та дитини отримав обладнання для обстеження зору у немовлят отключены

Дніпропетровський обласний медичний центр матері та дитини ім. проф. Руднєва отримав сучасне обладнання для обстеження зору у немовлят

Ретинальну камеру вартістю у 40 тисяч доларів передали благодійники з США, – про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.

– Ретинальна камера вкрай необхідна для обстеження зору в недоношених малюків та немовлят, які знаходяться на штучному диханні. Такі діти схильні до проблем з очами, зокрема сліпоти, – розповів головний лікар Ігор Македонський. – Таких обстежень щороку потребують близько восьми сотень наших пацієнтів.

Ретинальної камери в медзакладі ніколи не було – пацієнтів транспортували до обласної офтальмологічної лікарні. До сьогодні це був єдиний в регіоні медзаклад з таким обладнанням.

– Кожна недоношена дитина потребує діагностики очей. Деяким малюкам вона потрібна ледь не щодня. Тож доводилось наймати таксі, за будь-яких погодних умов везти їх до обласної офтальмологічної лікарні. Особливо були труднощі з немовлятами, які знаходились на штучній вентиляції легенів, – додав Ігор Македонський.
Проблему лікарні вирішили благодійники з США – придбали ретинальну камеру.

– Це обладнання унікальне – воно дозволяє вчасно діагностувати хвороби очей в малюків, – розповів американський гість Даглас Мерен. – На оці фіксується спеціальний датчик та фотографує очне дно. Інших методів діагностики на сьогодні ще немає.

Також камера адаптована під потреби телемедицини. Якісні знімки фахівці обласного медичного центру матері та дитини ім. проф. Руднєва зможуть направляти до американських клінік для консультацій.

Поделиться: