У П’ятихатках вперше за 20 років реконструюють очисні споруди

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи У П’ятихатках вперше за 20 років реконструюють очисні споруди отключены

  У П’ятихатках обласним коштом реконструюють каналізаційні мережі та очисні споруди

Більше двох десятків років майже 20 тисяч мешканців міста і п’яти навколишніх сіл живуть, наче в середньовіччі – забруднені стічні води зливаються просто в балку. Реконструкція проводиться поетапно й розрахована на три роки, – про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.

Каналізаційні системи П’ятихаток працювали неякісно понад 20 років – неочищені стічні води потрапляли у річку Саксагань. За словами містян, каналізаційна мережа періодично забивається.

– Очисні споруди давно потребували відновлення, – розповів мер П’ятихаток Олег Малоок. – Тому мешканці міста вдячні очільнику області – нарешті в нас буде чисте місто й навколишнє середовище.

Реконструкцію очисних споруд розпочали у 2016-му – відновили каналізаційні насосні станції та проклали труби в окремих районах міста. Цьогоріч підрядники капітально відремонтували лабораторію – там воду перевірятимуть на відповідність санітарним нормам. Оновили й інші споруди для різних етапів очистки. Нині завершують реконструкцію дренажної насосної станції. Після проходження всіх етапів фільтрування у балку скидатимуться очищені стоки.

– Ми вже не можемо дочекатися, коли ж поліпшиться наша екологія. Зараз неможливо пройти містом – навкруги суцільні нечистоти. Й порибалити не можемо, – поділився мешканець Олексій Казначеєв. – Добре, що на нас звернули увагу й виділили гроші.

До кінця року підрядники планують установити трансформаторну підстанцію та провести до споруд електрику. Реконструюють і будівлю для перекачування води та насичення її повітрям. Згодом замінять фільтри, облаштують зовнішнє освітлення та повністю відновлять каналізаційні мережі у місті.

Поделиться: