«Спорт поруч»: у Дніпрі оборонці відтепер безкоштовно відвідують басейн

Дніпропетровська ОВА та обласне відділення Національного олімпійського комітету запустили проєкт «Спорт поруч». Відтепер ветерани зможуть двічі на тиждень безоплатно відвідувати басейн, тренажерну залу та сауну. Перша група вже розпочала заняття.

«Реабілітація бійців – пріоритет. На Дніпропетровщині втілюємо багато ініціатив, аби допомогти оборонцям відновитися.  Нині – оздоровче плавання для наших воїнів. Такий метод терапії – один з найефективніших після поранень», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Учасниками цього курсу стали військові, які  дістали  інвалідність через війну. Захисники та захисниці будуть займатися по 3 години. Під пильним контролем тренера або самостійно.

«Я вивчав, як працювати з людьми з інвалідністю, контузією чи порушенням опорно-рухового апарату.  Наразі слідкую за нашими хлопцями. Раджу, як краще плавати, аби укріпити ті чи інші групи м’язів», – розповідає тренер з плавання Олексій Муха.

Долучився до занять і пан Вадим. Вперше став до лав ЗСУ у 2014 році. Не зміг стояти осторонь і в лютому 2022-го. Згодом через стан здоров’я звільнився. «Лише два місяці тому я завершив службу. Хочу рухатися далі. Тому відслідковую всі такі заходи,  щоб відновитися швидше. Плавання допоможе покращити мій фізичний і моральний стан. Буду  тепер  радити  пораненим побратимам”, – ділиться ветеран.

На заняття записався і Віталій. Свій військовий шлях розпочав у велику війну. Через серйозні навантаження виникли проблеми з коліном. Каже,  має ендопротезування суглоба. І потребує довготривалої реабілітації. «Хоч я і не зможу після операції повернутися в стрій, але, укріплюючи суглоби, житиму повноцінно. Тому коли лікарі прописали відвідувати басейн, одразу вирішив діяти», – зізнається учасник бойових дій.

За два місяці планують набрати наступну групу учасників. Дізнатися деталі та записатися можна за номером: 0686798961. Кількість місць обмежена.

Інна ВОЙЧЕНКО

Поділитись: