Юні науковиці Дніпропетровщини представлять еко-розробки в США

6 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Юні науковиці Дніпропетровщини представлять еко-розробки в США отключены

Юні науковиці з Дніпропетровщини Юлія Віктосенко, Софія Лавриненко та Анна Тарапацька представлять свої наукові розробки в США. Вони отримали призові місця на Всеукраїнському конкурсі «Eko-Україна 2020».

– Наукові розробки наших школярів визнали одними з кращих на Всеукраїнському конкурсі «Eko-Україна 2020», – зазначили в обласному  департаменті освіти і науки. – Переможці представлятимуть Україну на міжнародному конкурсі науково-технічної творчості школярів «ISEF 2020» та міжнародній олімпіаді. Вони пройдуть у червні в Америці.

Учениця 9 класу Дніпровського хіміко-екологічного ліцею Юлія Віктосенко відвідує гурток «Юний хімік». Дівчина розробила спрощену технологію отримання органічних пігментів каратиноїдів з овочевих та фруктових соків. Вона представлятиме Україну на міжнародному конкурсі науково-технічної творчості школярів «ISEF 2020» у США.

«Срібні» призерки Софія Лавриненко та Анна Тарапацька – десятикласниці Дніпровського хіміко-екологічного ліцею. Юні науковиці придумали як отримати натуральний барвник для косметичної галузі.  Вони поїдуть на міжнародну олімпіаду до Америки.

– Завдяки старанням дівчаток, жінки зможуть фарбувати нігті лаком з безпечними пігментами, – розповів директор Обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді Юрій Педан. – Принаймні природний жовтий колір наші вихованиці вже змогли отримати.

Учасники конкурсу – учні 9-11 класів з різних регіонів України. Загалом школярі презентували 197 конкурсних проєктів.

Дніпропетровщину представляла команда з десяти юних науковців. Усі – вихованці  Обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді. Четверо з них посіли призові місця, ще двоє – почесне четверте. Дослідники отримали дипломи та цінні призи.

Поделиться: