«Прозорість та підзвітність»: у Кам’янському заощадять понад 6 мільйонів на утриманні доріг
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_12-04-00.jpg)
Там підрядник завищив ціну на посипальні матеріали для доріг. Це виявила робоча група «Прозорість та підзвітність». Вартість рекомендували переглянути. Завдяки цьому заощадять понад 6 000 000 гривень.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/342655645_6136551223071176_686760022375420391_n-1110x740.jpg)
«Фахівці групи «Прозорість та підзвітність» слідкують за тендерами, які проводяться в області. Чи раціональні та законні вони. Цього разу звернули увагу на одну із закупок Кам’янського. Виявили – підрядник завищив вартість солі та піску. Тепер місто укладе додаткову угоду. Ціну знизять до ринкової», – розповів очільник області Сергій Лисак.
Це вже другий такий випадок в області цьогоріч. Нещодавно більш ніж 11,7 мільйона зекономили на подібному аукціоні у Кривому Розі.
Й далі буде, сказав Сергій Лисак. Він підкреслив: прибравши недоцільні витрати в тилу, можемо більше підтримувати фронт.
Виявили недоцільне використання коштів ще за трьома тендерами
Робоча група «Прозорість та підзвітність» зібралась вже вдруге у цьому році. Проаналізували закупівлі за січень 2024-го. Деякі винесли на обговорення, бо їхня доцільність викликає сумніви. Про це повідомив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_12-04-04-1110x740.jpg)
«Продовжуємо контролювати, аби державні кошти використовувалися лише на найнеобхідніше. А всі публічні закупівлі проходили чесно та відкрито. На черговому засіданні у форматі діалогу розглянули декілька тендерів. Вислухали замовників. Зі свого боку обґрунтували, чому торги недоцільні», – зазначив Володимир Орлов.
Серед таких – закупівля послуги з покосу трави у Павлограді. Учасники робочої групи наголосили, що частину робіт можна було покласти на міське комунальне підприємство. І так заощадити кошти. Виникли питання й до вартості – 3 млн грн. Тоді як минулого року вона була майже у 2,5 раза нижча.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-23_12-05-43-1110x740.jpg)
Рекомендували ці торги скасувати й оголосити нові – на більш прийнятних умовах.
До поля зору робочої групи вкотре потрапив Кривий Ріг. Там вирішили на 25 млн грн замовити обслуговування сімдесяти біотуалетів. Надто дорого, враховуючи, що є ринкові пропозиції в рази дешевші. Тож зробили висновок, що треба переглянути закупівлю.
Порадили витрачати кошти більш раціонально і Зеленодольській громаді. Вона з початку повномасштабного вторгнення сильно потерпала від обстрілів. Зараз же вирішили витратити 6 млн грн на озеленення. Однак на ці гроші можна відновити якийсь з понівечених об’єктів…
Михайло ШАРІЙ