ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРИХИСТОК» У 2024-МУ

  25.01.2024 12:05   -
Влада Суспільство

Мешканці Дніпропетровщини минулоріч безкоштовно прихистили майже 40 тисяч людей з гарячих точок.

Від початку повномасштабної війни мешканці області допомагають людям з гарячих точок із розміщенням. Безоплатно приймають їх у власному житлі. Тільки минулого року за урядовою програмою «Прихисток» дали дах над головою майже 40 тис  переселенців.

«Безоплатно розмістивши у себе переселенців, мешканці області можуть отримати компенсацію. Це передбачено урядовою програмою «Прихисток», яка фінансується Товариством Червоного Хреста України. Минулоріч за нею тільки на Дніпропетровщині дах над головою отримали майже 40 тис  людей з гарячих точок”, – зазначає начальниця управління департаменту соціального захисту населення ОВА Вікторія Чернигіна.

Розмір відшкодування – до 450 грн на місяць за кожного поселеного. Отримати кошти можна, зареєструвавши пропозицію для розміщення мешканців, які вимушено покинули власні домівки, на сайті «Прихисток».

Тільки-но прийняли пожильців, слід повідомити про це органи місцевого самоврядування. Надати документи, які підтверджують, що ви є власником майна. А ще довідки про статус людей, яких прихистили, та реквізити банківського рахунку. Після – написати заяву на компенсацію. Звернутися із цим можна й до адміністраторів ЦНАП.

«Прихисток» працюватиме і цього року. Щоправда, тепер відшкодування не передбачене для власників житла, які прийняли у себе родичів», – додає  Вікторія Чернигіна.

Загалом за майже два роки цієї програми мешканцям області, які безоплатно прийняли ВПО, виплатили понад 250 млн грн.

Ігор УЗВАРЧИК

Поділитись: