ПРО СИТУАЦІЮ В КРАЇНІ Й ТАРИФИ

1 месяц ago Zorya Комментарии к записи ПРО СИТУАЦІЮ В КРАЇНІ Й ТАРИФИ отключены

Депутат обласної ради Артур Мартовицький добре знайомий читачам «Зорі». Минулого року він регулярно на сторінках газети розповідав жителям Дніпропетровщини про те, що відбувається в коридорах влади, на що розраховувати і чого чекати нам, простим людям. Тому ми вирішили не ламати традицію й відразу по закінченні зимових свят зателефонували йому…

– Українці з надією чекали закінчення високосного, складного, як не подивись, 2020 року, з вірою, що 2021-й принесе благополуччя і стабільність. А з яким настроєм і в якому оточенні зустріли Новий рік Ви, Артуре Володимировичу?

– На моє переконання, Новий рік – це сімейне свято. Я зустрів його в колі близьких і рідних мені людей. Можливість бути разом з батьками, дружиною і дочкою – це і є щастя, що дуже гріє душу. Але, на жаль, важко бути щасливим у країні, яка втрачає те майбутнє, про яке мріяли мільйони. І як не хвилюватися, якщо в одній з колись найбагатших країн Європи розвалюється економіка, інфраструктура, банкрутують підприємства, готується продаж землі, знищується малий бізнес, у засобах масової інформації вводиться цензура. «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» поставлено в пріоритет перед боротьбою з коронавірусом, а найголовніше, ми, українці, починаємо прозрівати, розуміючи, що владі ми потрібні один раз на п’ять років – на виборах, весь інший час з нами можна не рахуватися. Не хочеться вірити в погане, подумки і в справах звертаєшся до здорових людських цінностей. Я хочу побажати, щоб у це вірили якомога більше людей.

– Скажіть, як Ви оцінюєте ситуацію в нашій країні?

– У мене складається враження, що влада проводить жахливий експеримент над громадянами України, і сьогоднішнє підвищення тарифів виводить його в завершальну фазу. Нехай кожен з вас згадає ці етапи: перший протиріччя в суспільстві в питаннях мови, віросповідання, освіти і культури; другий -обмеження прав і свобод, визначених Конституцією: право на працю, на безплатне медичне обслуговування, соціальні виплати; третій прийняття законів, які не зміцнюють економіку нашої країни і не покращують рівень соціального захисту громадян: закон про ринок газу, про ринок електроенергії, про ринок землі, про користування надрами. Як наслідок цих етапів, за нашої мовчазної згоди, – повідомлення уряду про підвищення тарифів. Отримавши цю інформацію, ми перебували в заціпенінні, – невже це відбувається в нашій країні? Невже на такий негідний вчинок пішли всенародно обраний президент, його прем’єр-міністр і Верховна Рада?! Так ось, виявляється, чим вирішила відплатити влада громадянам України за високий кредит довіри, отриманий ними на виборах! Сьогодні нам навіть не пояснюють, чим обумовлене зростання тарифів на газ, електроенергію, тепло та інші комунальні послуги. Єдине пояснення, почуте від влади: «Це вимоги наших партнерів з МВФ». А чи називаєте ви партнером, другом і товаришем людину, яка вас обманює, зраджує і живе за ваш рахунок? Якщо ви людина зі здоровим глуздом і поважаєте себе, то, напевно, НІ.
Чому той орган, який розраховує тарифи, а це НКРЕ, не вказує вам і не пояснює, з чого складається ціна одного метра кубічного українського газу, однієї тонни вугілля, одного кіловата електроенергії, транспортування одного метра кубічного газу, ну і так далі? У мене одна відповідь: чесного пояснення підвищення тарифів немає! Ми видобуваємо природний газ і вугілля з наших українських надр, власниками яких, згідно з Конституцією, є громадяни України. Транспортування (доставка) газу здійснюється по українській землі, власниками якої також є громадяни України, і по трубах, придбаних за кошти мешканців районів, громад, колгоспів і бюджетів міст. Теж саме відбувається і в електроенергетиці. Тобто ми, крім екологічного навантаження, не маємо жодних пільг в користуванні ресурсами, які є нашим же надбанням.

– Який вихід Ви бачите?

– Сьогодні тільки ледачий не критикує чинну владу, але, справедливості ради, потрібно відзначити, що і влада не робить нічого, щоб, виконуючи свої передвиборчі зобов’язання, заслужити авторитет і повагу громадян України. На сьогодні немає простих рішень виходу з ситуації, що склалася, дуже мало хорошого і багато поганого, до того ж рішення багатьох питань знаходиться під зовнішнім управлінням. Але завжди є вихід, і дорогу здолає той, хто йде. Тому я, як представник і член партії ОПЗЖ, обговоривши ситуацію, що склалася, зі своїми колегами, депутатами від партії ОПЗЖ всіх рівнів, і зважаючи на настрій і думку виборців, можу сказати про те, що програма, запропонована політрадою ОПЗЖ по виходу з кризи, є на сьогодні дієвою і не має альтернативи. В інших політичних сил немає конкретних пропозицій для виходу з кризи, але є спроби відволікти від вирішення питань. Тому, провівши фракції в міських і районних радах, були прийняті звернення до президента, уряду і ВР з вимогами, які зводяться до одного: в пріоритеті повинен бути громадянин України, його права і свободи, захищені Основним Законом України – Конституцією. Спираючись на це в світлі сьогоднішнього питання про тарифи, Кабмін та НКРЕ зобов’язані обґрунтувати перед українським народом, що тарифи, які вони намагаються застосувати, правильні й справедливі. Кабінету Міністрів України необхідно розробити заходи, що забезпечують соціальний захист населення і надати їх на затвердження у Верховній Раді, яка має підтримати пропоновані Кабміном заходи прийняттям відповідних законів. Інакше цинічний експеримент, який сьогодні проводиться над громадянами України, мусить закінчитися відставкою всієї вертикалі влади.

Люди хочуть жити з упевненістю, що їх плани і мрії повинні реалізовуватися, а не перебувати в постійному страху перед похмурим майбутнім.

Розмовляла Ірина ДОБРОВОЛЬСЬКА

Поделиться: