Дніпропетровська обласна рада отримала відзнаку

Експерти ІМІ  вручили відзнаку «Рада дружня до медіа» Дніпропетровській обласній раді

31 випадок порушення прав журналістів на доступ до інформації за дев’ять місяців 2017 року – такий результат дослідження “Інституту масової інформації” (ІМІ) та  Freedom House. Для порівняння, за аналогічний період 2016 року було 22 таких випадки.  ІМІ презентував результати дослідження “Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ “Про інформацію”.

У рамках даного дослідження, експерти ІМІ проаналізували регламенти 47 обласних та міських рад на предмет забезпечення прав журналістів та дотримання вимог Закону України “Про інформацію”. Дослідження показало, що із 47 місцевих рад, понад третина (17 рад) порушують вимоги чинного законодавства щодо порушення прав журналістів, а власне, не допускають журналістів до пленарних засідань,   не відповідають на запити, приховують публічну інформацію та інше.

Експерти ІМІ  вручили відзнаки “Рада дружня до медіа” 30 міським та обласним радам, які не перешкоджають діяльності журналістів та дотримуються вимог Закону України “Про інформацію”.

Керівник прес-служби Дніпропетровської обласної ради Ганна Рибченко вважає, що будь-який орган місцевого самоврядування – для того і створений, щоб допомагати людям, в тому числі і журналістам в їхній професійній діяльності.

 “Задача, яку ставить перед нами голова облради Гліб Пригунов – це максимально широке висвітлення діяльності депутатського корпусу і апарату. Для цього ми  якомога плідно і намагаємося співпрацювати із журналістами. А вони в Дніпропетровській області дуже вибагливі”.