У Дніпрі відзначили День художника України

У виставковій залі Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України відбулись урочистості з нагоди Дня художника

Присутніх діячів образотворчого мистецтва привітав зі святом заступник міського голови Олександр Шикуленко.

«Дніпро без перебільшення славиться талановитими художниками, майстрами, роботи яких постійно експонуються на різних всеукраїнських та навіть зарубіжних виставках. Дніпровська міська влада і надалі підтримуватиме діячів образотворчого мистецтва в організації творчих заходів, експозицій, щоб якомога більше містян мали можливість милуватися їхньою творчістю. З прийдешнім святом вас, творчих успіхів, наснаги, самореалізації та натхнення для творення нових шедеврів!» – сказав представник мерії.

Також посадовець вручив діячам образотворчого мистецтва і художникам подяки міського голови. Окрім цього, заступник мера оголосив і нагородив лауреатів міських іменних мистецьких премій у галузі образотворчого мистецтва у 2017 році. Вони отримали від міськради дипломи та грошові сертифікати на 2 тис. грн.

Зокрема, лауреатом премії імені Федора Решетнікова (для живописців і графіків) визнано художника-графіка, члена Національної спілки художників України Тетяну Юшкову та художника, члена Національної спілки художників України Тетяну Корольову-Павлову.

Лауреатами премії імені Тетяни Пати (для художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва) стали: художник, член Національної спілки художників України Станіслав Юшков та майстр народного мистецтва – керівник секції природних матеріалів Об’єднання майстрів народного мистецтва Дніпровського будинку мистецтв Любов Мукасєєва.

Лауреатом цьогорічної премії імені Михайла Паніна (для художників, які здійснюють педагогічну діяльність, та мистецтвознавців) визнано художника, члена Національної спілки художників України Івана Коваленка.

Також під час урочистостей підбили підсумки виставки «Чарівні барви Дніпра», яка відкрилась напередодні Дня міста. Керівництво Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України відзначило її учасників нагородами та грошовими преміями.

У Дніпрі діячі образотворчого мистецтва об’єднані у дві організації творчих спілок: Національну спілку художників України та Спілку дизайнерів України. Крім того, в місті працює і осередок Національної спілки фотохудожників України. Загалом у Дніпрі – понад 2000 художників.

День художника України відзначається щорічно у другу неділю жовтня. Цього року свято припадає на 8 жовтня.

Попередня стаття: